• انتشار: ۳ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۵۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 31787
پرینت
نماینده ویژۀ اتحاده اروپا برای افغانستان

اروپا در کنار افغانستان خواهد ماند

رولاند کوبیا، نماینده ویژۀ اتحادیه اروپا برای افغانستان در دیدار با مشاور امنیت ملی در کابل تأکید کرد که اتحادیه اروپا در کنار دولت و مردم افغانستان خواهد ماند.

به گزارش رها، نماینده خاص اتحادیه اروپا برای افغانستان با مشاور امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان در این دیدار روی پلان عمل همکاری در پروسه صلح میان اتحادیه اروپا و‌ افغانستان و گسترش همکاری‌های دوجانبه گفتگو کرده و قرار است تا تیم‌های مشترک در آینده نزدیک روی جزئیات این پلان کار نمایند.

بر اساس خبر نامه دفتر شورای امنیت ملی، در این دیدار حمدالله محب از نقش و همکاری‌های دوامدار اتحادیه اروپا برای افغانستان قدردانی کرده و نیز بر ادامه حمایت‌های این اتحادیه تأکید ورزیده است.

نماینده خاص اتحادیه اروپا نیز در این دیدار اطمینان داده که این اتحادیه در کنار دولت و مردم افغانستان خواهد ماند.

همچنین نیکولاج پیترسن سفیر دنمارک در کابل در دیدار با مشاور امنیت ملی تأکید کرده که طالبان باید با حکومت افغانستان مستقیم گفتگو نماید.

سفیر دنمارک در دیدار با حمدالله محب، از تداوم همکاری‌های این کشور با افغانستان اطمینان داده و تأکید نموده که این کشور از برنامه‌های دولت‌سازی حکومت افغانستان حمایت می‌کند.

پیترسن در ادامه افزوده که “تأمین صلح و ثبات در افغانستان تنها از طریق گفتگوهای بین‌الافغانی ممکن است و باید طالبان افغان همراه حکومت افغانستان گفتگوی مستقیم نماید”.

وی از تداوم حمایت و همکاری دانمارک با افغانستان اطمینان داده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *