• انتشار: 24 آگوست 2015
  • ساعت: 17:39
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 1935
پرینت
آلمان و فرانسه:

اروپا باید به دنبال راه حلی واحد برای بحران مهاجرت خود باشد

رهبران فرانسه و آلمان امروز در برلین با یکدیگر ملاقات می کنند تا راه حل واحدی از جانب اتحادیه اروپا برای برطرف کردن بحران مهاجرت به این قاره پیدا کنند.

این در حالیست که گفته می شود بیش از ۲۰۰۰ پناهجو هم اکنون از مرزهای مقدونیه وارد صربستان می شوند تا راه خود را به سمت اروپای غربی ادامه دهند.

گفتنی است مقدونیه پس از این هجوم سیل آسای پناهجویان اعلام وضعیت اضطراری کرده است، بحران مهاجرتی که پس از جنگ جهانی دوم تاکنون بی سابقه بوده است.

ملاقات رهبران فرانسه و آلمان پس از این صورت می گیرد که اتحادیه اروپا به تازگی با موج عظیمی از پناهجویانی که از جنگ و فقر فرار کرده اند و به سوی این قاره مهاجرت می کنند مواجه شده است؛ مسئله ای که به گفته سران اتحادیه اروپا در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

آژانس مرزی اتحادیه اروپا (فرونتکس) در گزارش خود نوشت که تنها طی ماه گذشته ۱۰۷،۰۰۰ پناهجو در مرزهای متفاوت این قاره حضور داشتند، و ۲۰،۸۰۰ نفر دیگر به تازگی وارد یونان شده است.

هفته گذشته مقامات مقدونیه مرزهای این کشور را به مدت سه روز بر روی پناهجویان بست و پولیس این کشور نیز با چوب و گازهای اشک آور سعی داشت تا مهاجران را به عقب براند اما سرانجام تصمیم گرفتند تا همگی را اجازه ورود بدهند و حتی برای مهاجران اتوبوس و قطار فراهم کردند تا بتوانند به راه خود ادامه دهند.

در رم نیز، مقامات می گویند که گارد ساحلی این کشور در روز یکشنبه ۴۴۰۰ نفر را از ۲۲ قایق در آبهای مدیترانه نجات دادند که گفته می شود بیشترین تعداد عبور روزانه مهاجران در سال های اخیر بوده است.

یک منبع از ریاست جمهوری فرانسه می گوید تصمیمی که سران اتحادیه اروپا در مواجهه با بحران مهاجرت گرفته اند کافی نیست، سرعت لازم را ندارد و مشکل اصلی را نیز حل نمی کند.

گفتنی است که در جریان مهاجرت های سیل آسا به سوی قاره اروپا، پناهجویانی از آلبانی، صربستان و کوزوو نیز میان این مهاجران دیده می شوند. در همین خصوص نیز، رهبران فرانسه و آلمان با مقامات در بروکسل گفتگو دارند و قرار است فهرستی تهیه کنند تا مهاجرانی که غیر از کشورهای جنگ زده می آیند از این پس پناهجو محسوب نشوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *