• انتشار: 23 آوریل 2016
  • ساعت: 11:32
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8946
پرینت

اردوی ملی ۵۴ شورشی را در ۲۴ ساعت گذشته کُشته است

وزارت دفاع می گوید که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در چندین رشته عملیات، در ۲۴ ساعت گذشته در ولایت های مختلف ۵۴ شورشی را کُشته اند.

به نقل از خبرنامه ی این وزارت، در ولسوالی های  ننگرهار، کابل، پروان ، پکتیا، زابل،  کندهار،بادغیس،بغلان، بلخ،جوزجان، فاریاب، کندز و هلمند ۳۱ تن کشته و ۲۳ شورشی دیگر زخمی و ۴ تن دستگیر شدند.

همچنین در خبرنامه افزوده شده که در عملیاتی جداگانه در مربوطات  ولسوالی های چهار دره، امام صاحب و مرکز ولایت کندز ۱۶ شورشی کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی و در مربوطات ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب ۷ تروریست کشته و ۴ تن دیگر زخمی شدند.

به همین ترتیب در نتیجه عملیات جداگانه نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در مربوطات ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار ۵ تن مخالف مسلح کشته و در مربوطات ولسوالی میوند ولایت کندهار ۲ تن ماینگذار از اثر انفحار ماین های شان هلاک گردیده اند.

همچنان در نتیجه عملیات تصفیوی مشترک نیروهای اردوی ملی در مربوطات ولسوالی های شینکی ولایت زابل و سیاه گرد ولایت پروان و مرادیان ولایت جوزجان یک تن مخالف مسلح کشته و ۵ تن زخمی و ۴ تن دستگیر شده اند.

وزارت امور داخله نیز با نشر خبرنامه ای اعلام کرده است که معاون نام نهاد طالبان برای ولسوالی شینواری ولایت پروان در یک عملیات ویژه پولیس نظم عامه به هلاکت رسیده است.

به نقل از خبرنامه ی این وزارت؛ این فرد برجسته هراس افگنان طالب درا کثر حملات تروریستی به ویژه ماین گذاری در مربوطات ولسوالی شینواری و سایر نقاط ولایت پروان سهم فعال داشته است.

وزارت داخله هم چنان می افزاید که یک تروریست ماین گذار بنام شکرالله در اثر انفجار ماین جاسازی شده خودش در ولایت فراه به هلاکت رسیده است.

این ماین گذار وابسته به هراس افگنان طالب دراکثر ماین گذاری ها در مربوطات ولسوالی بالابلوک سهم فعال داشته که عصر دیروز هنگامی که می خواست یک حلقه ماین را در مسیر جاده ولسوالی بالابلوک ولایت فراه جاسازی کند، بر اثر انفجار ماین جاسازی شده خودش به هلاکت رسید.

گفتنی است که براساس گزارش های منتشر شده؛ ریاست جمهوری نیز درصد آن شده است که با تروریستان به صورت جدی برخورد کنند و تاکتیک های جنگی را تغییر دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *