• انتشار: 7 نوامبر 2019
  • ساعت: 15:19
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 39357
پرینت

اردوغان دستگیری همسر ابوبکر البغدادی را تایید کرد

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه تایید کرد ارتش ترکیه همسر ابوبکر البغدادی رهبر پیشین گروه تروریستی داعش را بازداشت کرده است.

آقای اردوغان در این باره گفت:”البغدادی خود را درون تونلی نابود کرد و امریکا در حال سر و صدا کردن (درباره این قضیه) است. من برای اولین بار توضیح می‌دهم که ما همسر البغدادی را دستگیر کردیم و (در این خصوص) سر و صدا برپا نمی‌کنیم”.

رییس‌جمهور ترکیه طی سخنرانی در دانشگاهی در آنکارا تصریح کرد ترکیه بیش از یک هفته بعد از آنکه البغدادی در حین حمله نیروهای ویژه امریکا خودکشی کرد، ترکیه همسر این سرکرده سابق داعش را بازداشت کرده بود.

آقای اردوغان گفت:”امریکا می‌گوید البغدادی خود را در تونلی کشته است. آنها در این خصوص شروع به سروصدا کردن (جنجال به راه انداختن) کرده‌اند اما من اینجا برای اولین بار اعلام می‌کنم: ما همسرش را دستگیر کردیم و مثل آنها جنجال به راه نینداخته‌ایم. ما همچنین خواهر و شوهر خواهرش را در سوریه بازداشت کردیم”.

اظهارات اردوغان در شرایطی مطرح شده است که یکی از مقامات ارشد ترکیه اوایل هفته جاری مدعی شده بود ترکیه خواهر و شوهر خواهر البغدادی و دختر وی را بازداشت کرده است.

گفتنی است ک دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا هفته گذشته اعلام کرد ابوبکر بغدادی رهبر گروه ترویستی داعش روز شنبه ۲۶ اکتبر در جریان حمله کماندوهای امریکایی به محل اختفای او در ولایت ادلب در شمال غربی سوریه با جلیقه انفجاری خودکشی کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *