• انتشار: ۲۲ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۹:۰۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 28186
پرینت
وزارت معارف در واکنش به تحصن استادان دارالمعلمین سید جمال الدین افغان:

«ارتقای دارالمعلمین به دانشگاه از صلاحیت های وزارت معارف نیست»

وزارت معارف کشور در واکنش به تحصن استادان و برخی از محصلان دارالمعلمین سید جمال الدین افغان گفته است که ارتقای دارالمعلمین به دانشگاه از صلاحیت های این وزارت نبوده و سطح بالای حکومتی باید در این باره تصمیم بگیرد.

وزارت معارف کشور امروز (شنبه) در بیانیه ای به رسانه ها در واکنش به تحصن استادان و برخی از محصلان دارالمعلمین سید جمال الدین افغان گفته است که ارتقای دارالمعلمین به دانشگاه از صلاحیت های این وزارت نبوده و سطح بالای حکومتی باید در این باره تصمیم بگیرد.

در بیانیه وزارت معارف آمده که از چندین روز پیش بدین سو، شماری از استادان دارالمعلمین سید جمال الدین افغان به همراه شماری از محصلان این دارالمعلمین تحصنی را تحت عنوان اینکه «دارالمعلمین باید به دانشگاه ارتقاء یابد» بر پا کرده اند و می گویند که ریاست عمومی تربیه معلم، معینیت انکشاف نصاب تعلیمی و تربیه معلم وزارت معارف مانع این ارتقا می باشند.

این وزارت در بیانیه اش علاوه می کند که گرچه مخالف با برگزاری تجمعات و تحصن های صلح آمیز نیست و آن را حق مدنی هر شهروند افغانستان می داند، اما تاکید می کند که آموزش در نهادهای تعلیمی و تحصیلی نیز حق هر فرد شامل در آن نهاد می باشد و مزاحمت به این حق، مناسب پنداشته نمی شود.

به گفته ی وزارت معارف، در شرایط کنونی که تهدیدات امنیتی زیادی وجود دارد، این گونه تحصن ها می تواند مشکلات دیگری را نیز به همراه بیاورد.

همچنین وزارت معارف می گوید که وزیر معارف طی جلسه ای که با استادان دارلمعلمین سیدجمال الدین افغان داشته، همه پیشنهادها، نظرات و دیگر موضوعات مطرح شده را تحت بررسی و مطالعه قرار داده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *