• انتشار: ۲۵ قوس ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۲۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 16352
پرینت

ارتش ۶۱ مخالف مسلح را در ۲۴ ساعت گذشته به هلاکت رسانده است

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته در نتیجه چندین رشته عملیات در نقاط مختلف کشور، ۶۱ مخالف مسلح به هلاکت رسیدند.

خبرنامه ای که این وزارت امروز پنجشنبه منتشر کرده گفته شده که در این عملیات ها ۲۴ هراس افکن دیگر زخمی و ۱۱ فرد مشکوک نیز بازداشت شده اند.

خبرنامه می افزاید، این عملیات های مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور در مربوطات ولایات ننگرهار، نورستان پکتیکا، پکتیا،  غزنی، لوگر، میدان وردک، کندهار، ارزگان، زابل، نیمروز، فاریاب، کندز و هلمند راه اندازی شده بود.

خبرنامه جزئیات این عملیات ها را این گونه تشریح می کند: در مربوطات ولسوالی چمتا ل ولایت بلخ ۲۱ تن شورشی طالبان هلاک، در  ساحه  بشران شهر لشکرگاه ولایت هلمند ۲۰ تن دهشت افگن کشته و ۱۰ تن زخمی و در مربوطات ولسوالی نورگرام ولایت نورستان ۹ تن دهشت افگن کشته و ۶ تن زخمی شده اند.

به نقل از خبرنامه وزارت دفاع در این عملیات ها ملا حبیب الله، سعیدالله معاون مسول نظامی گروه طالبان در ولسوالی نورگرام نورستان و ۲  گجری شدیدا زخمی شده اند .

همچنان در نتیجه این عملیات ها در مربوطات  ولسوالی زرمت ولایت پکتیا ۵ تن دهشت افگن کشته و ۳ تن زخمی  و در مربوطات ولسوالی گیرو و مرکز ولایت غزنی، مندوزی ولایت خوست، اچین ولایت ننگرهار و دایمیرداد ولایت میدان وردک ۶ تن دهشت افگن به شمول یک داعشی کشته ، ۵ تن زخمی و ۱۱ فرد مشکوک دستگیر گردیده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *