• انتشار: 27 آوریل 2017
  • ساعت: 15:45
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20423
پرینت

ارتش ۳۰ عضو داعش را در ننگرهار به هلاکت رساند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که در عملیاتی که در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار انجام شده است ۳۰ تروریست وابسته به گروه داعش به هلاکت رسیده است.

در این عملیات که شب گذشته راه اندازی شده بود، ۵ تروریست گروه داعش دستگیر شده اند.

خبرنامه ای که این وزارت به خبرگزاری رها فرستاده، گفته است که شب گذشته چندین رشته عملیات صورت گرفت که ۴۶ تروریست وابسته با سایر گروه های تروریستی نیز به هلاکت رسیده اند.

خبرنامه می افزاید که ۱۳ تروریست دیگر زخمی شده است.

وزارت دفاع می گوید این عملیات مشترک نیروی دفاعی و امنیتی در ولایت های ننگرهار، کاپیسا، پکتیکا، لوگر، غزنی، میدان وردگ، کندهار، ارزگان، زابل، فراه، بادغیس، بدخشان، بلخ، کندز، سرپل، بغلان، تخار و هلمند راه اندازی شده است.

در این عملیات، علاوه بر کشته شدن ده ها تروریست، ۱۴ عراده موترسایل، ۶ عراده موتر و مقداری تجهیزات تروریستان نیز از بین برده شده است.

همچنان در نتیجه این عملیات در مربوطات  قریه جات آلچین و پنجشیری ها ی مرکز ولایت کندز  ولسوالیهای در قد و خواجه بهاوالدین  ولایت تخار و نهر سراج ولایت هلمند صور گرفته  ۲ تن از جنگ جویان کشته و  تعداد زیاد اسلحه ثقیله  و و وسایط نقلیه  جنگی دشمن از بین برده شده است. در عملیات فوق الذکر بیشتر از ۴۰ عدد ماین  مختلف النوع کشف وخنثی گردیده است .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *