• انتشار: 7 مارس 2018
  • ساعت: 18:49
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26843
پرینت
فرمانده ایرانی:

ارتش ایران آماده همکاری در بخش های نظامی با ارتش افغانستان است

یک مقام ارشد نظامی ایران گفته که کشورش به امنیت و ثبات افغانستان بسیار ارزش قائل است و طی سال های گذشته از تمامی امکانات برای کمک به افغانستان استفاده کرده است.

برید جنرال قدیر نظامی معاون بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح وزارت دفاع ایران در دیدار با تمیم عاصی معاون وزیر دفاع ملی کشورمان در تهران گفته که کشورش به امنیت و ثبات افغانستان بسیار ارزش قایل است و از این رو طی سال های گذشته از هر گونه امکاناتی برای کمک به افغانستان استفاده کرده است.

ایرنا نوشته است که آقای نظامی نمونه ای از این همکاری ها میان دو کشور را پذیرایی از حدود سه میلیون مهاجر افغان طی چهار دهه اخیر عنوان کرده است.

لازم به ذکر است که آقای تمیم عاصی معاون وزیر دفاع ملی کشورمان در راس یک هیات عالی رتبه نظامی به تهران سفر کرده است.

آقای نظامی در دیدار با آقای عاصی همچنین گفت که نیروهای امنیتی کشورش آماده گشایش فصل جدیدی از همکاری ها در بخش های نظامی با ارتش افغانستان می باشد.

وی در این دیدار همچنین در خصوص طرح انتقال برخی عناصر گروه تروریستی داعش از سوریه و عراق به افغانستان هشدار داد و گفت که این امر می تواند بحران جدیدی را برای افغانستان خلق کند.

تمیم عاصی معاون وزیر دفاع ملی کشورمان نیز در این دیدار گفت که افغانستان درک کاملی از نگرانی ایران در خصوص گروه تروریستی داعش و نیروهای خارجی در افغانستان دارد؛ اما کابل هرگز به این گروه ها اجازه نخواهد داد تا علیه امنیت ملی ایران از افغانستان اقدام کنند، زیرا این خط سرخی برای رهبران افغانستان می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *