• انتشار: 24 فوریه 2019
  • ساعت: 16:45
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 32638
پرینت
امرالله صالح:

ادعای تسلط طالبان بر نیمی از خاک افغانستان دروغ محض است

امرالله صالح، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان، ادعای تسلط طالبان بر نیمی از خاک افغانستان را ساخته و پرداخته دشمنان بیگانه افغانستان دانسته و آن را یک دروغ محض می‌خواند.

آقای صالح امروز یک‌شنبه (۵ حوت) در صفحه فیسبوک خود نوشته است که نفوذی های دشمن بیگانه‌ای ما و حلقه هایی که برای امتیاز گیری نهایی برای طالبان در داخل افغانستان کار می‌نمایند بصورت دوامدار ادعا دارند که طالب نیم خاک افغانستان را در اختیار دارد.

آقای صالح افزوده: «من وقتی وزیر داخله بودم این فرضیه را ولایت به ولایت تحقیق و تدقیق نمودم. آنچه هویداست که طالب بین پانزده تا بیست درصد نفوس افغانستان را در کنترول دارد و این بیست درصد بازهم بنابر دلایل مختلف بصورت دوامدار با ادارات و نهاد های دولتی مراوده دارند مثلن بخاطر تذکره، تحصیلات عالی، سفر، حج، تداوی و مسایل دیگر. یعنی طالب بالای کمتر از بیست درصد نفوس افغانستان سلطه تفنگ و ترور دارد وهیچ نوع خدمات ارایه نمی‌کند.»

صالح تاکید کرده اگر شما نیز به جزیات عملیات‌های نظامی که هرروز انجام می‌شود داخل شوید می‌دانید که دشمن ضعیف است و به اصطلاح عامیانه مانند موش سوراخ می پالند.

او گفته: «بیایید با رد تبلیغات و پروپاگند دشمن به نیرو های خویش که مدافع عزت همه ای ماست روحیه ومورال بیشتر بدهیم. کنترول نصف افغانستان توسط طالب دروغ محض و بخاطر شکستن روحیه ملی ماست.»

صالح در ادامه افزوده بخش جذب و پیژند در وزارت های داخله و دفاع از بیرو بارترین بخش ها اند. یعنی دفاع از خاک مقدس است و درین دفاع مقدس کشور دچار کمبود نیرو نیست. وقتی با خون دفاع می‌کنیم نگذاریم که با کلمات ما را شکست بدهند.

این در حالی است که برخی از سیاست مداران داخلی و خارجی از جمله ضمیر کابلوف ادعای کنترل نصف خاک افغانستان توسط طالبان را مطرح کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *