• انتشار: 10 فوریه 2017
  • ساعت: 12:19
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 18612
پرینت

ادامه درگیری های سنگین در ولایت هلمند و تلفات سنگین شورشیان

مقامات امنیتی می گویند در ادامه درگیری های سنگین در ولایت پرجنجال هلمند، شبه نظامیان مسلح طالبان طی ۲۴ ساعت گذشته متحمل تلفات سنگینی شده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (جمعه) گفته است که در عملیات هایی که طی ۲۴ ساعت گذشته توسط نیروهای امنیتی در ولسوالی های سنگین، بغران و ناوه ولایت هلمند صورت گرفتند، ۵۹ تن از شبه نظامیان طالبان به شمول ۸ تن از فرماندهان آنان کشته شده، و ۸ تن دیگر به شمول ۳ فرمانده دیگر آنان زخمی شدند.

ولایت هلمند همواره از ولایت های پر جنجال کشور بوده است، که شبه نظامیان درصدد تصرف کامل این ولایت برای انتقال شورای رهبری شان بوده اند.

چندی پیش داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی به همراه برخی مقامات ارشد امنیتی کشور به شمول وزیر دفاع برای بررسی وضعیت امنیتی به این ولایت سفر کرد.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش افزوده است که نیروهای امنیتی همچنین عملیات های دیگری را در برخی نقاط کشور راه اندازی کردند و ضربه سختی به دهشت افکنان وارد کردند.

در عملیات هایی که در ولسوالی های اچین، ده بالا و لعل پوره ولایت ننگرهار انجام شدند، ۱۴ تن از هراس افکنان کشته شده و یک تن دیگرشان زخمی شد.

در نتیجه عملیات تصفیه ای در ولسوالی علیشنگ ولایت لغمان، یک فرمانده محلی دهشت افکنان به نام «کامران» به همراه ۳ تن از افرادش زخمی و یک تن دیگر دستگیر شد.

از سویی دیگر، در عملیات تهاجمی که در اطراف شهر ترینکوت ولایت ارزگان صورت گرفت، ۲ تن از جنگجوین طالبان کشته شده که اجسادشان همچنان در میدان نبرد باقی مانده است، و یک فرمانده آنان به نام «حمزه» زخمی شد. در این عملیات مقادیری سلاح و مهمات به شمول یک ضرب توپ ۸۲ میلی متری، دو قبضه راکت انداز، ۳ میل کلاشینکف و ۳ میل ماشیندار پیکا بدست نیروهای امنیتی آمد.

تاکنون هیچ یک از گروه های مخالف مسلح به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *