• انتشار: 19 ژانویه 2017
  • ساعت: 18:24
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 17702
پرینت

اداره هوانوردی: هواپیماهای کشور پاسخگوی نیاز موجود نمی باشند

مقامات در اداره هوانوردی ملکی کشور می گویند که هواپیماهای فعال داخل کشور، پاسخگوی نیاز مردم برای پروازهای ملی و بین المللی نمی باشند.

محمد قاسم وفایی زاده معین پلان و پالیسی اداره هوانوردی کشور گفته است که وضعیت مالی و اقتصادی شرکت های هوایی کشور مناسب نیست و هواپیماهای موجود نیز پاسخگوی نیاز مردم نمی باشند.

دفتر مطبوعاتی اداره هوانوردی در خبرنامه ای نوشته است که آقای وفایی زاده عمده مشکل شرکت های هوایی را مالی و اقتصادی عنوان کرده و گفته است که شرکت های هوایی هنوز بدهکاری هایشان را به دولت نپرداخته اند.

در همین حال، محمد الله بتاش وزیر ترانسپورت کشور نیز تاکید کرده است که شرکت های هوایی افغانستان به دلیل کمبود سرمایه و عدم رقابت با شرکت های خارجی در وضعیت مناسبی قرار ندارند و باید از سوی دولت در این زمینه توجه جدی صورت گیرد.

از همین رو، اداره هوانوردی روز گذشته (چهارشنبه) جلسه ای را به منظور ساختن طرح حمایتی از شرکت های هوایی کشور با ریاست سرور دانش معاون رئیس جمهور و با اشتراک مسئولین شرکت های هوایی برگزار کرد.

خبرنامه اداره هوانوردی افزوده است که در این جلسه ابتدا آقای وفایی زاده وضعیت شرکت های هوایی کشور را بر اساس وضعیت مالی، تخنیکی، اقتصادی، عملیاتی و آموزشی در جلسه ارائه کرد.

سپس طرح حمایتی شرکت های هوایی داخلی از جانب اعضای جلسه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

این طرح در ۸ فقره تهیه شده که پس از بررسی اعضای جلسه، فیصله بر این شد که فقره چهار و پنج از این طرح حذف و مواردی چون ارزیابی مدیرت مالی شرکت های هوایی، تسهیلات قرضه دهی، پروسه حج و سایر پروژه ها، و در صورت نیاز، تعدیل مقرره ایجاد مؤسسات حمل و نقل هوایی خصوصی در این طرح اضافه گردد.

خبرنامه اداره هوانوردی همچنین آورده است که این طرح پس از تکمیل در یک جلسه دیگر با حضور نمایندگان شرکت های هوایی داخلی دوباره بررسی خواهد شد.

اداره هوانوردی کشور جلسه ای را به منظور طرح حمایت از شرکت های هوایی افغانستان برگزار کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *