• انتشار: 12 جولای 2017
  • ساعت: 14:12
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22549
پرینت

اداره مستقل هوانوردی: با شرکت های که گران فروشی کنند برخورد می شود

اداره مستقل هوانوردی ملکی در پی اعتراض های شهروندان مبنی بر گران فروشی تکت های هوایی، مسئولان شرکت ها هوایی را فراخوان و خواستار وضاحت شد.

داکتر محمد قاسم وفایی زاده معین پلان و پالیسی اداره مستقل هوانوردی ملکی امروز چهارشنبه در نشستی که به همین منظور برگزار شده بود؛ گفت که هرگونه گران فروشی تکت های هوایی از نرخنامه که قبلاً این اداره در اختیار شرکت ها قرار داده بود، به صورت جدی بررسی شده و با متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد.

اخیراً شماری از شهروندان کشور و کارمندان ادارات دولتی از گران فروشی تکت های هوایی در کشور شکایت کرده اند و خواستار بررسی این وضع شده بودند.

داکتر وفایی زاده تصریح کرد که شرکت های هوایی مکلف اند که هر چه زودتر، طرح شان را به منظور جلوگیری از قیمت تکت های هوایی با در نظرداشت اوضاع اقتصادی مردم و شرکت ها، ارائه کرده تا از سرگردانی مردم و قیمت فروشی تکت جلوگیری شود.

معین پلان و پالیسی اداره مستقل هوانوردی ملکی افزود تاخیر در پروازها و گاهی هم لغو پروازها بدون در جریان قراردادن مسافرین از دیگر مشکلات و شکایت های است که در اداره مستقل هوانوردی ملکی به ثبت رسیده است.

او بر تطبیق نرخ نامه و دستور العمل های اداره مستقل هوانوردی از سوی شرکت ها تاکید کرده و به مسوولان شرکت هوایی داخلی هدایت داد تا هر چه زودتر طرح شان را به منظور رسیدگی به این مشکلات ارائه کنند.

در همین حال خلیل الله ابوی رئیس قوانین و معاهدات بین المللی اداره مستقل هوانوردی ملکی در این نشست گفت که آنان به صورت جدی از تطبیق لایحه عرضه خدمات هوایی نظارت می کنند و شرکت ها باید مطابق به آن خدمات شان را عیار کنند.

در مقایل  نمایندگان شرکت های هوایی داخلی تعهد سپردند که تا هفته آینده طرح شان را هم در بخش سکتور که مشترکاً پرواز دارند و هم در سکتور که صورت تنهایی پرواز می کنند؛ به اداره مستقل هوانوردی ملکی ارائه می کنند.

انان خواستار کنترول نرخ تیل و تطبیق همزمان نرخ نامه و دستورالعمل های اداره مستقل هوانوردی ملکی بر شرکت های داخلی و خارجی فعال در افغانستان شدند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *