• انتشار: 14 ژانویه 2018
  • ساعت: 19:17
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 25669
پرینت
عطا محمد نور:

اداره مستقل ارگان های محل در موضوعات بزرگ سیاسی دخالت نکند

عطا محمد نور در واکنش به اظهارات سخنگوی اداره مستقل ارگان های محل مبنی بر بی اعتبار بودن امضای آقای عطا، گفته است که این اداره بهتر است در موضوعات کلان سیاسی دخالت نکند.

 

ارگ ریاست جمهوری تقریبا یک ماه پیش در خبرنامه ای اعلام کرده بود که استفعای آقای عطا محمد نور والی بلخ را پذیرفته است.

در همین حال، عطا محمد نور می گوید که این تقریبا یک سال پیش استعفایش را با قید پیش شرط هایی به ریاست جمهوری داده بود، و اکنون که این پیش شرط ها برآورده نشده اند، او نیز دستور ریاست جمهوری را قبول ندارد.

عطا محمد نور امروز (یکشنبه) در جمع هوادارانش در شهر مزارشریف به اداره مستقل ارگان های محل هشدار داد که در مسایل کلان سیاسی دخالت نکند.

او گفت که اوامر او در تمام ولایت بلخ نافذ است و هیچ کسی نمی تواند مانع آن شود.

والی مستعفی بلخ افزود که اگر معاش او و کارمندانش از سوی ارگان های محل قطع شود، او این معاش را از صدها میلیون دالر عواید بندر حیرتان مجرا خواهد کرد.

او همچنین هشدار داد که اداره مستقل ارگان های محل کاری نکند که نامه های هیچ یک از وزارت خانه ها در شمال کشور اعتبار نداشته باشد.

پیش تر منیره یوسف زاده سخنگوی اداره مستقل ارگان های محل گفته بود که براساس قانون، هر گاه یک والی برکنار شود، دیگر امضاهای او برای این اداره اعتبار ندارد.

در همین حال، آقای عطا گفت: “در حدی نیستی که در خصوص موضوعات کلان سیاسی کشور دخالت کنی.”

آقای عطا محمد نور همچنین خطاب به هیات شورای امنیت سازمان ملل متحد که روز گذشته وارد کابل شده است پیشنهاد داد که برای بررسی وضعیت افغانستان بهتر است از مردم افغانستان وضعیت را جویا شوند، نه از افرادی که در ارگ و یا قصر سپیدار نشسته اند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *