• انتشار: 27 اکتبر 2016
  • ساعت: 18:20
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14819
پرینت

اداره امنیت ملی کشور کشته شدن ۳ رهبر ارشد گروه القاعده را تایید کرد

بدنبال گزارش پنتاگون مبنی بر کشته شدن چند فرمانده القاعده در افغانستان، اداره امنیت ملی کشور نیز کشته شدن ۳ تن از فرماندهان ارشد این گروه تروریستی را در در شرق کشور در ولایت کنر تایید کرد.

اداره امنیت ملی کشور با ارسال خبرنامه ای امروز (پنجشنبه) تایید کرده است که ۳ تن از فرماندهان ارشد گروه القاعده در حمله هوایی جنگنده های آمریکایی در ولایت کنر به هلاکت رسیده اند.

شب گذشته، پیتر کوک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرده بود که ۲ تن از فرماندهان ارشد گروه القاعده به نام های «فاروق القحطانی» و «بلال الاوتابی» در ولایت کنر افغانستان در حمله جنگنده های این کشور به هلاکت رسیده اند.

اداره امنیت ملی در همین حال اما از کشته شدن “۳ تن” از فرماندهان ارشد این گروه خبر می دهد.

خبرنامه امنیت ملی می افزاید که در ساعات پایانی روز یکشنبه هفته جاری، فاروق القحطانی، بلال الاوتابی و یک عضو دیگر گروه القاعده، در نتیجه حمله هوایی یک هواپیمای بی سرنشین نیروهای آمریکایی کشته شدند.

این حمله توسط هواپیمای بی سرنشین نیروهای آمریکایی در قریه هیلکل ولسوالی غازی آباد ولایت کنر و با همکاری اطلاعاتی ریاست عمومی اداره امنیت ملی افغانستان صورت گرفت.

اداره امنیت ملی می گوید که القحطانی پیش از این به عنوان رهبر گروه القاعده در افغانستان، و بلال الاوتابی به عنوان معاون این گروه فعالیت داشتند.

گروه تروریستی القاعده تاکنون درباره این گزارش چیزی نگفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *