• انتشار: 3 جولای 2017
  • ساعت: 15:30
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22171
پرینت

اداره امنیت ملی از دخالت در انتخابات های پیش رو جلوگیری می کند

رئیس اداره امنیت ملی کشور گفته است که این اداره کمک می کند تا از هر گونه دخالت افسران امنیتی در انتخابات های پیش رو جلوگیری به عمل آید.

معصوم استانکزی رئیس اداره امنیت ملی در یک نشست وعده سپرد تا اداره تحت امرش کمک کند که از هر گونه دخالت افسران امنیتی در انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها جلوگیری به عمل آید.

آقای استانکزی گفت تمامی نهادهای امنیتی افغانستان اطمینان می دهند که پرسونل ها، افسران و مقامات امنیتی از منابع، تاسیسات و اختیارات شان برای دخالت در انتخابات خودداری می کنند.

این گفته ها در حالی از سوی رئیس اداره امنیت ملی کشور مطرح می شود، که چندی پیش کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها را برای ماه سرطان سال آینده اعلام کرد.

نجیب الله احمدزی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات چندی پیش در جمع خبرنگاران گفت که تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها برای ۱۶ سرطان سال آینده تعیین شده است.

دلیل اصلی تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی، تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ بود. حکومت وحدت ملی تعهد کرد که انتخابات پارلمانی را پس از آوردن اصلاحات برگزار می‌کند. هرچند حکومت کمیشنران پیشین را عزل و بجای آن‌ها کمیشنران جدیدی را تعیین کرده است، اما نهادهای انتخاباتی به این باورند که برگزاری انتخابات شفاف هنوز بسیار دشوار است.

بسیاری ها بر این باورند که برگزاری یک انتخابات شفاف در افغانستان که با انواع تقلب و مداخله زورمندان مواجه است، کار آسانی نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *