• انتشار: ۲۳ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۳۵
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 24230
پرینت

اختطاف سرمایه‌گذاران ۳۵ درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است

اتاق تجارت و صنایع افغانستان می گوید که اختطاف و ادم ربایی در شش ماه اول سال نسبت به سال قبل، نزدیک به ۳۵ درصد افزایش یافته است.

مسئولان اتاق تجارت و صنایع با اظهار نگرانی می گویند که در این شش ماه دست کم ۳۰ مورد ادم ربایی صورت گرفته که این چالش در بخش خصوصی باعث فرار سرمایه از کشور شده است.

خانجان الکوزی معاون اتاق تجارت وصنایع می گوید که :” تا چهل درصد سرمایه گذاری ها امسال کاهش یافته اند واین تنها به ناامنی های کنونی ارتباط ندارد بل افزایش آدم ربایی نیزدراین بخش نقش داشته است”.

ازسویی هم گفته اکنون بیشترین ازسرمایه گذاران تلاش دارند که پس مواجه شدن با آدم ربایان خود دست بکارمیشوند وابستگان شان را ازچنگ آنان برهانند.

مسوولان اتاق تجارت و صنایع می گویند که در حال حاضر شماری زیادی ازسرمایه گذاران درتلاش فرارسرمایه هایشان از کشوراند.

آنان می‌گویند که هزینه‌های امنیتی بخش خصوصی به گونۀ چشمگیری افزایش یافته اند وحکومت درحل معضل آدم ربایی درکشورناتوان است.

درهمین حال سخن‌گوی وزارت امورداخله برتأمین امنیت بیشترجان ومال سرمایه گذاران درکشورتأکید می ورزد.

نجیب الله دانش سرپرست دفترسخن‌گوی وزارت امورداخله می گیوید که :” ما درهماهنگی با اتاق تجارت وصنایع برنامۀ را ساخته ایم که چطورمیتوانیم امنیت شماری ازافراد وبازرگانانی که بیشتربا خطرروبرواند امنیت بهترشان را بگیریم.”

گفته می‌شود که درحال حاضردربرخی موارد حتی آدم ربایان ازنزدیکی پوسته‌های امنیتی بازرگانان را میربایند که اینکارسرمایه گذاران کوچک و میانه را نیز نگران ساخته است.

در تازه ترین مورد روز پیش یک بازرگان افغان در شهر مزارشریف ازنزدیک یکی ازمراکز امنیتی در جریان ربودن اش ازسوی آدم ربایان کشته شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *