• انتشار: ۲۱ حمل ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۰:۰۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 33618
پرینت

احمد بهزاد: برچسب وابستگی جنبش روشنایی به ایران کار حنیف اتمر بود

احمد بهزاد، نماینده مردم هرات در ولسی جرگه و از سران جنبش روشنایی، به یادداشت تازه شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رئیس جمهور غنی، در مورد جنبش روشنایی اشاره و تأکید می‌کند برچسب وابستگی جنبش روشنایی به ایران کار شورای امنیت ملی تحت رهبری حنیف اتمر بوده‌است.

احمد بهزاد می‌افزاید سخنگوی رئیس جمهور غنی در یک یادداشت تازه، گوشه‌ای از دسیسه های شورای امنیت (تحت رهبری آقای حنیف اتمر) علیه جنبش روشنایی را افشا کرده‌است.
وی به سخنان استاد دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، در جریان گفتگوی اعضای شورای عالی جنبش روشنایی با رئیس جمهور در شامگاه اول اسد ۱۳۹۶ در ارگ اشاره و تأکید می‌کند: «حربه یا برچسپ «وابستگی به ایران» یک تهمت آشکار و جفای دسیسه‌گران امنیتی حکومت علیه جنبش روشنایی بوده‌است. با شگردهایی از این دست بود که دسیسه‌گران کوشیدند حامیان بین‌المللی افغانستان صدای «بی‌نظیر ترین نهضت مدنی در طول تاریخ کشور» را نشنوند و از سوی دیگر در یک تبانی ننگین با تروریزم زمینه سرکوب خونین جنبش روشنایی را فراهم سازند.»
آقای بهزاد می‌افزاید جرم جنبش روشنایی، عدم معامله شخصی در بدل دست کشیدن از مطالبات اصلی و تاکید بر منافع کلان جامعه به جای چسپیدن به مناصب و منافع زودگذر سیاسی بوده‌است.
به باور احمد بهزاد واقعیت ها در مورد جنبش روشنایی روزی بیشتر از امروز روشن خواهد شد. انسان‌های منصف و با وجدان در داخل و یا خارج از دولت افغانستان روزگاری زبان خواهند گشود، قلم به دست خواهند گرفت و از دسیسه‌ها علیه عدالت‌خواهان بیشتر از این راز زدایی خواهند کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *