• انتشار: 13 سپتامبر 2018
  • ساعت: 11:38
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 29208
پرینت
طی نشستی در کابل

احزاب سیاسی نیز خواستار بازنگری در پیمان امنیتی با امریکا شدند

شماری از رهبران احزاب و جریان‌های سیاسی کشور و مقام‌های پیشین حکومت شامگاه چهارشنبه (۲۱ سنبله) طی نشستی در کابل در بارۀ بازنگری پیمان امنیتی میان افغانستان و امریکا، روند صلح و انتخابات گفت‌وگو کردند.

در این نشست که در منزل صبغت الله مجددی برگزار شده بود حامد کرزی؛ رییس جمهوری پیشین، صبغت‌الله مجددی، حنیف اتمر، انورالحق احدی، محمد محقق، کریم خلیلی، محمد یونس قانونی، عبدالهادی ارغندیوال، احمد ولی مسعود، سید منصورنادرى، ضراراحمدمقبل، زلمى رسول، رنگین دادفراسپنتا، سیدحامدگیلانى، وحیدالله سباوون، صادق مدبر، نمایندگان جنرال دوستم و شماری دیگر از رهبران جهادی و فعالان سیاسی حضور داشتند.
حامد کرزی رئیس جمهور پیشین بازنگری پیمان امنیتی میان کابل واشنگتن را پیشنهاد کرد و شماری از شرکت کننده‌گان به بازنگری این پیمان رأی مثبت دادند.
حضرت صبغت الله مجددی نیز که پیش از این غالبآ با دیدگاه‌های حامد کرزی مخالفت نشان می داد، اما در این نشست به بازنگری این پیمان رای داد.
حامدکرزی در این نسشت ایالات متحد امریکا را به عمل نکردن به تعهداتش در بارۀ موافقت نامۀ امنیتی باافغانستان متهم کرد.
حامد کرزی گفت:«معاهده امنیتی باید تجدید نظر شود، موافقین دست های خود را بلند کنند … جناب حضرت صاحب هم موافق است.»
چهره‌های سیاسی و جهادی کشور همچنان خواهان اصلاحات در نظام انتخاباتی شدند.

شرکت کنندگان این نشست می‌گویند در تلاش اند تا راه حلی برای بحران کنونی جست‌وجو کنند.

این نشست یکی از نشست‌های مهم است که بیشترین چهره‌های اثرگذار و پرنفوذ در آن شرکت کرده اند و در باره اوضاع جاری، برگزاری انتخابات شفاف و عاری از تقلب و بحران امنیتی کشور بحث و گفتگو می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *