• انتشار: 3 سپتامبر 2015
  • ساعت: 11:08
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 2198
پرینت

احتمال می رود مذاکرات صلح با طالبان در اواخر ماه جاری از سرگرفته شود 

روزنامه اکسپرس تریبیون پاکستان گزارش می دهد که بنا به درخواست مقامات افغانی، چین و پاکستان در تلاش هستند تا طالبان را برای از سرگیری مذاکرات صلح به پای میز مذاکره بکشانند.

این روزنامه همچنین در گزارش خود نوشت که سران طالبان نیز در جواب به تلاش های چین و پاکستان جواب مثبت داده و می گویند احتمال می رود که این مذاکرات در اواخر ماه سپتامبر سال جاری از سرگرفته شود و این پروسه نیز ادامه یابد.

گفتنی است که اولین دور از مذاکرات رسمی میان طالبان و دولت افغانستان در اواخر ماه جولای سال جاری در منطقه مری در نزدیکی اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار شد که پاکستان سازماندهی این مذاکرات را به عهده داشت.

قرار بود این مذاکرات بعد از عید فطر ادامه یابد که پس از انتشار خبر مرگ ملا عمر رهبر طالبان به تعویق افتاد.

لازم به ذکر است که مقامات در افغانستان پس از سازماندهی این مذاکرات صلح توسط پاکستان انتظار داشت که روابط میان دو کشور بهتر شود اما پس از حملات تروریستی اخیر در کابل و برخی دیگر از ولایت ها تنش میان دو کشور اوج گرفت.

گفتنی است که مقامات کشور، پاکستان را متهم به حمایت از تروریسم می کنند و می گویند از پاکستان به افغانستان پیغام جنگ فرستاده می شود.

در حملات اخیر به کابل و دیگر ولایت ها، طالبان و شبکه حقانی مسئول شناخته شدند و هر دو گروه تروریستی در پاکستان مامن دارند.

در همین حال، سرتاج عزیز مشاور امنیت ملی پاکستان قرار است به اجلاس RECCA که در کابل برگزار می شود شرکت کند و به حل تنش ها میان دو کشور بپردازد.

مقامات کشور هم می گویند در صورتی که پاکستان دست از حمایت از تروریسم بردارد، روابط با پاکستان بهبود خواهد یافت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *