• انتشار: ۲۸ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۳۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27542
پرینت
مجلس نمایندگان:

احتمال سقوط یک مرکز ولایت دیگر وجود دارد

اعضای مجلس نمایندگان نسبت به سقوط یکی دیگر از مراکز ولایات به دست مخالفان مسلح هشدار دادند.

عبدالروف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان روز گذشته (دوشنبه) در مجلس گفت که وضعیت امنیتی در مرکز ولایت غزنی هشدار دهنده است.

آقای ابراهیمی گفت: «به شدت نگران وخیم تر شدن وضعیت امنیت در ولایت غزنی هستیم. دولت باید هر چه سریع تر در این خصوص اقدام کند.»

وی گفت که شورشیان طالبان پس از تصرف ولسوالی خواجه عمری در هفته گذشته، هم اکنون کل ولایت غزنی را تحت تهدید خود دارند.

صدای آمریکا نوشته است؛ ولایت غزنی در میان کابل و کندهار واقع شده است، و اگر این ولایت به دست شورشیان طالبان سقوط کند، در واقع اتصال میان کابل و جنوب و غرب افغانستان را مختل می کند.

لازم به ذکر است که شورشیان طالبان هفته گذشته به ولسوالی خواجه عمری حمله کرده و پس از به شهادت رساندن ولسوال این ولسوالی و چند مقام دیگر، این ولسوالی را به تصرف خود در آوردند، گرچه نیروهای امنیتی پس از چندین ساعت آن را باز پس گرفتند.

محمد علی اخلاقی عضو مجلس نمایندگان و نماینده مردم غزنی در مجلس هشدار داد که فاجعه ای بزرگ در ولایت غزنی در حال رخ دادن است.

وی گفت که ولایت غزنی نیز مانند کندز در آستانه سقوط است، و اگر دولت مرکزی در کابل توجه جدی به این موضوع نکند، این ولایت در خطر سقوط به دست طالبان است.

منبع می افزاید که گروه طالبان هم اکنون در ۶ ولسوالی از ۱۸ ولسوالی ولایت غزنی کنترل و یا نفوذ دارد.

در همین حال مقامات در کابل می گویند که نیروهای امنیتی توانایی غلیه بر تهدیدهای شورشیان را دارد. برید جنرال محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که در حال حاضر ۱۹ عملیات بزرگ و کوچک در سراسر کشور برای خنثی سازی تهدیدهای شورشیان در جریان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *