• انتشار: ۳۰ جدی ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۴:۳۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6266
پرینت

اجلاس دهم دوره شانزدهم مجلس نمایندگان خاتمه یافت

اجلاس دهم دوره شانزدهم مجلس نمایندگان بعد از سپری کردن ۵۱ جلسه عمومی امروز ۳۰ جدی به صورت رسمی خاتمه یافت و نمایندگان تا ۴۵ روز دیگر رخصت هستند.

این دور اجلاس مجلس؛ ۱۶ سنبله آغاز شد و تا امروز ۳۰ جدی ادامه داشت.

عرفان الله عرفان، منشی مجلس با ارایه خلاصه کارکردهای مجلس گفت که در ۵۱ جلسه عمومی، ۲ جلسه استیضاح، ۱۵ جلسه استجوابیه، ۳ جلسه استماعیه، یک جلسه سری و ۳۰ جلسه عمومی بوده است.

آقای عرفان اضافه کرد، در این اجلاس، در بخش قانون گذاری، ۳۹ مصوبه را تصدیق کرده است و ۷ فرمان تقنینی را لغو و حکم ریاست جمهوری و بودجه سال مالی را رد کرد.

وی همچنین علاوه کرد که در این دور از اجلاس، به یک تن از اعضای شورای دادگاه عالی، ۶ عضو کمیسیون نطارت بر تطبیق قانون اساسی رای تایید دادند.

منشی مجلس در مورد کارکردهای کمیسیون های مجلس و کمیته روسا نیز گفت که این کمیسیون ها ۳۸ سند تقنینی در دستور کار خود قرار دادند که اکثر آنان اجرا شد.

به گفته وی کمیسیون ها در این دور از فعالیت های خود، ۱۰۴ جلسه استماعیه، ۷۴ جلسه استجوابیه، ۲۱ جلسه مشترک و ۵ جلسه مشترک را برگزار کرده است.

گفتنی است که کمیسییون های ۱۸گانه مجلس بیش از ۱۵۰۰ شکایت شهروندان را بررسی کرده است و ۲۱ سفر برای نظارت از اداره های دولتی به ولایت های مختلف کشور داشته اند.

مجلس نمایندگان در حالی تا ۴۵ روز دیگر به رخصتی می رود که هنوز وزیر دفاع مشخص نشده و ریاست عمومی امنیت ملی توسط سرپرست اداره می شود.

بر اساس قانون، هیچ اداره نمی تواند بیش از دوماه توسط سرپرست اداره شود. وزارت دفاع بیش از چهار ماه است که توسط سرپرست اداره می شود.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *