• انتشار: 30 جولای 2019
  • ساعت: 12:31
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36418
پرینت
وزیر امور داخله:

اجازه نمی دهیم طالبان پروسه انتخابات مختل شود

وزیر امور داخله در جلسه فوق العاده ای که در مورد امنیت انتخابات برگزار شده بود گفت طالبان سعی می کنند انتخابات را مختل کنند.

محمد مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله یک بار دیگر در این نشست امنیتی تأکید ورزید تأمین امنیت پروسه ملی انتخابات در اولویت کاری وزارت امور داخله قرار دارد و نیروهای امنیتی و دفاعی و به ویژه نیروهای پولیس ملی به عنوان نهاد اصلی تأمین کننده امنیت انتخابات، به گروه‌های هراس افگن اجازه ایجاد اخلال در این پروسه بزرگ ملی را نخواهند داد.

سرپرست وزارت امور داخله، همچنان گفت گروه‌های تروریستی و به ویژه هراس افگنان طالب به دنبال آنکه حملات تروریستی شان در میدان های نبرد ناکام شده و شکست سنگین را متقبل شدند، اکنون از رویارویی با نیروهای امنیتی و دفاعی در هراس اند.

مسعود اندرابی گفت: اما این پایان مأموریت ما نیست، تروریستان و باداران‌شان کوشش خواهند کرد تا برای انتقام گیری، پروسه ملی انتخابات را با حملات بزدلانه مختل سازند، در پاسخ به این نیز ما تدابیر بیشتر امنیتی اتخاذ نموده ایم، به همین دلیل هدایت داده می‌شود تا نیروی کمکی بیشتر به محلات اعزام گردند.

آقای اندرابی یکبار دیگر به بی طرفی نیروهای پولیس ملی در روند انتخابات تاکید نموده افزود: ” هر نوع اشتراک و مداخله یک منسوب پولیس در کمپاین‌های انتخاباتی و روند انتخابات برای ما غیر قابل قبول بوده و در صورت تخلف از این امر، فرد متخلف مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت”.

در همین حال، عبدالصبور قانع معاون نخست وزارت امور داخله، اطمینان داد که همه هدایات شخص سرپرست این وزارت را در همکاری با معینان و دیگر اعضای رهبری وزارت امور داخله اجرایی خواهند نمود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *