• انتشار: 20 سپتامبر 2017
  • ساعت: 17:11
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24398
پرینت

اتریش در عرصه انرژی تجدید پذیر با افغانستان همکاری می کند

لکساندر فن دربیلن رئیس جمهوری اتریش در حاشیه هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به محمداشرف غنی رئیس جمهوری کشور وعده همکاری در عرصه انرژی تجدید پذیر و اموزش در بخش فنی و حرفه ای را داد.

ارگ با نشر خبرنامه ای گفته است که این دیدار قبل ظهر امروز چهارشنبه ۲۹ سنبله در مقر سازمان ملل صورت گرفت و در این دیدار سران دو کشور در مورد صلح، همکاری های منطقه یی، توسعه ترانزیت و تجارت بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس جمهور غنی از همکاری های اتریش در عرصه های  مختلف با افغانستان تشکر کرد و بااشاره به تجارب اتریش در بخش های تعلیمات حرفوی و انرژی تجدید پذیر، خواهان همکاری رئیس جمهور اتریش با افغانستان شد.

رئیس جمهورغنی گفت، انرژی تجدید پذیر برای حفظ محیط زیست مفید و ارزنده است و افغانستان ظرفیت لازم را برای تولید این انرژی دارا می باشد که با همکاری اتریش دراین بخش از ظرفیت های موجود استفاده موثر شده میتواند.

رئیس جمهور اتریش گفت، حکومت و مردم اتریش همواره درکنار مردم و حکومت افغانستان خواهند بود و اضافه کرد که کشورش آماده است تا افغانستان را در بخش تعلیمات حرفوی و نیز انرژی تجدید پذیر همکاری نماید.

وی تصریح داشت که تیم های تخنیکی اتریش و افغانستان به شکل مشترک پلان عملی را برای همکاری های تخنیکی در عرصه های تعلیمات حرفوی و انرژی تجدید پذیر ترتیب نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *