• انتشار: ۴ عقرب ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۵:۲۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 3810
پرینت

اتحادیه مطابع افغانستان اعلان موجودیت کرد

اتحادیه مطبعه های افغانستان، طی محفلی با حضور تعدادی از شخصیت های فرهنگی کشور اعلان موجودیت کرد.

عزیزالله ابراهیمی رئیس اتحادیه مطابع افغانستان گفت: هدف از تشکیل این اتحادیه رفع مشکلات مطبعه های کشور و چاپ کتاب در داخل کشور از طریق حمایت مطبعه های داخلی است.

رئیس اتحادیه مطابع افغانستان اظهار کرد، در حال حاضر مشکلات بسیاری برای صنعت چاپ در افغانستان موجود است و این باعث می شود که بسیاری از کتاب های مورد نیاز مردم، خارج از کشور به چاپ برسد که این علاوه بر هزینه زیادی که دارد باعث می شود مطبعه های داخلی ورشکست شود.

وی گفت: ما از دولت و ارگان های زیربط می خواهیم تا با حمایت از صنعت چاپ در کشور باعث، ملی شدن و افغانی شدن این صنعت مهم در کشور گردد.

محمد شفیق صمیم معین تعلیمات دینی معارف نیز در این مراسم با حمایت از تشکیل این اتحادیه گفت: رئیس جمهور طی یک فیصله، دستور داده است تا بعد از این تمام کتاب های دوره مکتب در داخل کشور به چاپ برسد و در حال حاضر ۱۱ مطبعه چاپ این کتاب ها را بر عهده گرفته است.

معین تعلیمات دینی معارف اظهار کرد: این اتحادیه با همکاری مطبعه های داخلی می تواند نیاز چاپ در کشور را برطرف نماید.

در پایان مسئولان اتحادیه مطابع افغانستان گفتند در صورت همکاری نهاد های دولتی و ارگان زیربط، صنعت چاپ تا دو الی سه سال آینده می تواند تمام کتاب های مورد نیاز در افغانستان را در داخل کشور به چاپ برساند و علاوه بر آن تعداد زیادی در داخل کشور مصروف کار شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *