• انتشار: 8 اکتبر 2015
  • ساعت: 16:13
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 3291
پرینت

اتحادیه اروپا عملیاتی را برای دستگیری قاچاقبران انسان آغاز کرد

کشورهای عضو اتحادیه اروپا عملیاتی نظامی را توسط ناوهای اتحادیه اروپا در آب‌های بین‌المللی مدیترانه به منظور دستگیری قاچاقبران انسان با نام “مافیایی دریا” آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا ماه گذشته میلادی اعلام کرد که این عملیات با هدف از میان بردن شبکه قاچاقبران انسان است که بحران‌هایی نظیر غرق شدن کشتی‌های مهاجران را در آب‌های بین‌المللی رقم می‌زنند و این عملیات وارد مرحله دوم شده است.

مرحله نخست این عملیات با هدف شناسایی و تحلیل اطلاعات از شبکه این قاچاقبران از ماه جون سال جاری میلادی آغاز و ادامه یافته است.

شش ناو در آب‌های بین‌المللی ساحل لیبیا شامل یک ناو هواپیمابر ایتالیایی، یک ناوشکن فرانسوی و یک ناو انگلیسی به همراه یک ناو اسپانیایی و دو ناو آلمانی در این عملیات حضور دارند.

سه ناو دیگر از کشورهای بلژیک، انگلیس و اسلوونی نیز قرار است تا پایان اکتبر سال جاری میلادی به این محدوده دریایی بین‌المللی و برای تکمیل فعالیت و عملیات نظامی علیه قاچاقبران انسان وارد شوند.

این عملیات مشترک شامل ملوانان آموزش دیده در آب‌های آزاد بر روی عرشه ناو “ورا” حضور خواهند داشت.

اتحادیه اروپا در سپتامبر سال جاری میلادی عملیات خود را در آب‌های بین‌المللی آغاز کرده است اما ناوهای این کشورهای عضو هم اکنون اجازه یافتند تا وارد آب‌های لیبیا شده و قاچاقچبران انسان را تعقیب کنند.

لازم به ذکر است که این عملیات، نیازمند موافقت شورای امنیت سازمان ملل و مقام‌های لیبیا است تا ملوانان به همراه کشتی‌های خود وارد آب‌های لیبیا شوند، زیرا این ناوها هنوز در آب‌های اطراف سواحل لیبیا به سر می‌برند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *