• انتشار: 12 ژانویه 2019
  • ساعت: 13:07
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 31565
پرینت

ابراهیمی خواستار تشدید عملیات نظامی برضد طالبان شد

عبدالرئوف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان در جلسه علنی امروز ولسی جرگه از ارگان های نظامی و امنیتی خواست که حملات خود را بر ضد طالبان افزایش دهند.

به گزارش رها، عبدالرئوف ابراهیمی در نشست امروز (شنبه ۲۲ جدی) مجلس نمایندگان تأکید کرد که ارگان‌های امنیتی و دفاعی کشور باید عملیات نظامی خود علیه طالبان را تشدید بخشیده و در راستای سرکوب این گروه‌ برنامه‌های وسیع روی دست داشته باشند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد در حالیکه دولت همواره از صلح صحبت می کند؛ اما طالبان با راه‌اندازی عملیات گسترده نظامی از نظامیان و مردم ملکی تلفات می‌گیرد.

وی افزود: تا زمانی که با طالبان از موضع قدرت برخورد نکنیم، آنان همچنان از مردم ما قربانی می‌گیرند؛ لذا بهتر است تا دولت با استفاده از قوه قهریه و راه‌اندازی عملیات نظامی آنان را وادار به صلح کند.

ابراهیمی همچنین تصریح کرد هرگونه گفتگوی کشورهای منطقه با مخالفین بدون درنظرداشت نمایندگان افغان‌ها کمکی به آوردن صلح در افغانستان نمی‌کند.

براساس گفته‌های ابراهیمی، این دیدارها تنها به قهرمان‌سازی طالبان و تضعیف حکومت افغانستان منجر می‌شود.

او همچنین تأکید کرد که بهتر است تا کشورهای منطقه به جای گفتگو با طالبان، در همکاری با حکومت در سرکوب این گروه سهم بگیرند.

رئیس مجلس همچنین با اشاره به مسدود ساختن شاهراه بادغیس-هرات از سوی طالبان تأکید کرد که ارگان‌های امنیتی و دفاعی باید با به کارگیری از قوه قهریه و سرکوب طالبان، کنترل این مسیر را از دست آنان بگیرند.

گفتنی است که سناتوران در نشست روز سه‌شنبه هفته مجلس سنا نیز به سرکوب دشمنان تأکید کرده بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *