• انتشار: 22 جولای 2016
  • ساعت: 13:19
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 11174
پرینت

ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا طرح جدیدش را برای مبارزه با این گروه اعلام کرد

نشست وزرای دفاع و خارجه چهل کشور عضو ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا دیروز پنجشنبه برگزار شد، که در این نشست اعضا برای تقویت کمپاین نظامی علیه این گروه و مبارزه با تبلیغات گسترده ای که این گروه برای سربازگیری انجام می دهند، تمرکز کردند.

 

جان کری وزیر خارجه آمریکا در این نشست گفت “ما هم اکنون تلاشی مثال زدنی و تاریخی انجام می دهیم. هیچ ائتلافی مانند این ائتلاف تاکنون وجود نداشته است. ما از دستورالعمل های از پیش نوشته شده علیه این گروه استفاده نمی کنیم، بلکه ما این دستورالعمل را هم اکنون می نویسیم.”

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا با بیان اینکه این نشست اولین نشست اعضای ائتلاف ضد داعش است گفت هم اکنون برنامه های خوب با نتایج مشخصی علیه این گروه داریم. این هفته، برنامه های بیشتر با تعهدات مشخصی برای نابودی گروه تروریستی داعش طرح می کنیم.

وی افزود اولین اولویت ائتلاف، نابودی داعش است. اما این تلاش در این جا تمام نمی شود. ائتلاف در نظر دارد تا به پولیس و نیروهای امنیتی محلی کمک کند تا از حملات تروریستی این گروه در خانه هایشان جلوگیری کنند.

لازم به ذکر است که گرچه در این نشست وزرا در خصوص دستاوردهای این ائتلاف در مبارزه با داعش به گفتگو پرداختند، اما بیشتر صحبت ها متمرکز بر برنامه هایی بود که پس از نابودی این گروه باید انجام شود.

جان کری در این نشست همچنین اعلام کرد که سازمان پولیس بین الملل اینترپول نیز به ائتلاف ضد داعش پیوسته است. اینترپول می تواند به اعضای ائتلاف در شناسایی و ممنوع الورود کردن تروریستان خارجی به کشورها کمک کند و می تواند شبکه ارتباطی تروریستان را نیز مختل نماید.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در این نشست از کمک دو میلیارد دالری این ائتلاف به کشور عراق خبر داد تا این کشور بتواند ثبات اجتماعی مناطقی که از تصرف داعش خارج شده است را برقرار کند.

لازم به ذکر است که ائتلاف ضد داعش تقریبا دو سال پیش و به رهبری آمریکا ایجاد شد.

افغانستان نیز سال گذشته به این ائتلاف پیوست.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *