• انتشار: ۲۵ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۱:۱۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19543
پرینت

آیا حمله به شفاخانه ۴۰۰ بستر صرف توسط تروریستان صورت گرفت؟

وزارت دفاع اعلام کرده است که با افزایش آمار قربانیان رویداد تروریستی شفاخانه ۴۰۰ بستر سردار محمد داوود خان، تحقیقاتی در این زمینه آغاز شده تا مشخص شود که آیا عوامل داخلی در آن دست داشته اند.

مقامات وزارت دفاع امروز چهارشنبه در جریان یک نشست خبری گفتند که چندین افسر امنیتی که مسئولیت تامین امنیت شفاخانه را داشتند برای تحقیقات و پرس و جو بازداشت شده اند.

لازم به ذکر است که مقامات آمار جدید تلفات این رویداد را هم اکنون ۵۰ کشته و بیش از ۳۰ زخمی اعلام کرده اند، در حالیکه پیش تر گفته شده بود که ۲۵ تن جانشان را از دست داده اند.

هلال الدین هلال معین وزارت دفاع در امور استراتژیک گفت که مهاجمان با سو استفاده از غفلت پرسونل امنیتی دروازه، با یک موتر که پلت جعلی داشت وارد این شفاخانه شدند.

او افزود یکی از مهاجمان خود را منفجر می کند و سه مهاجم دیگر که کالای داکتران را به تن داشتند به کدر درمانی، داکتران و بیماران با سلاح های گرمٰ، بمب و چاقو حمله کردند.

به دنبال این رویداد، نجات یافتگان و برخی نمایندگان مجلس سوال هایی را طرح کردند که چطور ممکن است مهاجمانی تا دندان مسلح بتوانند وارد محوطه شفاخانه ای شوند که از امنیت بالایی برخوردار است و به شدت از آن محافظت می گردد.

یک جراح ارشد این شفاخانه در حالیکه خواست نامش فاش نشود گفت که دو کارآموز این شفاخانه به مهاجمان در زمان حمله همکاری می کردند.

این داکتر می افزاید که مهاجمان شناخت بسیار کامل از تمامی راهروها و ساختمان شفاخانه داشتند.

او گفت “به نظرم کارآموزان برای مهاجمان مسلح نقشه راه کاملی طرح کرده بودند.”

در حالیکه گروه دولت اسلامی (داعش) مسئولیت این رویداد را بر عهده گرفته است، اما مقامات ارشد کشور می گویند که این کار طالبان است.

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور در جریان نشستی با مقامات ارشد کشور گفت که شورشیان طالبان اصلی ترین دلیل این گونه رویدادها است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *