• انتشار: 5 دسامبر 2016
  • ساعت: 21:05
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15977
پرینت

آکادمی گمرکات و مالیات وزارت مالیه افتتاح شد

وزارت مالیه با همکاری نهادهای حمایت کننده مالی آکادمی به منظور ارتقای ظرفیت کارمندان گمرکات، مبارزه با فساد اداری و بالا بردن عواید دولت ایجاد کرد.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه کشور امروز دوشنبه هنگام افتتاح این اکادمی گفت که در این اکادمی با استفاده از امکانات آموزشی سازمان جهانی گمرکات خواهد توانست تا یک نظام سالم گمرکی و مالیاتی و نیروی بشری عاری از فساد را بار آورد.

آقای حکیمی افزود، این اکادمی همچنین می تواند در جهت اصلاح و معیاری سازی اداره، بلند بردن سقف عایداتی و در نهایت تقویت اقتصاد کشور نقش بسزایی را ایفا کند.

وی اضافه کرد، این برنامه ما را کمک خواهد کرد تا فساد را ریشه کن ساخته اصلاحات را پیاده نموده و اصل شایسته سالاری و قانون را  در وزارت مالیه تطبیق نماییم.

نماینده اتحادیه اروپا نیز در این برنامه گفت: این اکادمی کارمندان خدمات ملکی را قادر خواهد ساخت تا خدمات هر چی بهتر و مسلکی را برای مردم فراهم نمایند. همچنان وی به تداوم کمک های شان به افغانستان اطمینان دادند.

گفتنی است که این نهاد اکادمیک به هدف عرضۀ نیروی جدید بشری گمرکات که مجهز به مهارت های عصری امور گمرکی غرض به وجود آوردن تسهیلات تجارتی، عیار نمودن گمرکات با معیارهای جهانی گمرکات، جمع آوری عواید گمرکی از اموال تجارتی وارد شده از طریق سرحدات زمینی و هوائی میباشد، ایجاد گردیده است.

تاسیس اکادمی جدید، برمبنای نیازمندی به یک برنامه پایدار و موثر ظرفیت سازی نسبت به اکادمی ملی گمرکات قبلی بوده که بطور نمونه؛ کارمندان جدیدالتقرر قبل از اشغال وظیفه خویش باید در برنامه آموزشی ظرفیت سازی چهار ماهه جهت دانستن ارزشهای وظیفوی وتطبیق ستندرد ها اشتراک ورزند.

مرحله بعدی اکادمی، شامل ایجاد یک برنامه ظرفیت سازی موثر طبق نیاز مندی های ریاست عمومی عواید به کارمندان این ریاست میباشد.

قابل تذکر است که این مراسم با دیدار از صنف های درسی، کمپیوتر لب ها، صنف های کار عملی، کتابخانه و برنامۀ های آموزشی الکترونیکی سازمان جهانی گمرکات به پایان رسید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *