• انتشار: ۳ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۰۱:۳۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 11258
پرینت

آمریکا پیشنهاد کمک برای تحقیق در خصوص حادثه تروریستی کابل را داد

مقامات در وزارت خارجه آمریکا ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی شهر کابل، به مقامات کشور پیشنهاد کردند که در تحقیقات در خصوص این حادثه به آنها کمک کنند.

 

در پی وقوع چندین انفجار پی هم در جمع تظاهرکنندگان جنبش روشنایی که به صورت مسالمت آمیز اعتراضشان را نسبت به تغییر خط انتقال برق ۵۰۰ کیلوولت ترکمنستان از بامیان به سالنگ اظهار می کردند، ۸۰ تن جانشان را از دست دادند و ۲۳۱ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای نوشت، “ایالات متحده آمریکا حمله تروریستی به جمع تظاهرکنندگان در شهر کابل که منجر به کشته و زخمی شدن بسیاری شد را با شدیدترین الفاظ محکوم می کند. ما به محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان پیشنهاد می کنیم که آماده هر نوع همکاری که وی برای تحقیق و پیدا کردن عاملان این حادثه تروریستی نیاز داشته باشد هستیم.”

بیانیه می افزاید “حملات این چنینی تنها اراده ما را محکم تر میکند تا ماموریت را در افغانستان ادامه دهیم و حمایت های مان را از دولت و مردم افغانستان عمیق تر کنیم.”

اشرف غنی ساعاتی پیش در پی این حادثه تروریستی روز یکشنبه را روز عزای ملی اعلام کرده و از تمامی مساجد و تکایا خواسته شده است تا مراسم فاتحه خوانی برای قربانیان این حادثه برگزار کنند. از رسانه های دیداری و شنیداری نیز خواسته شده است تا رعایت این روز عزای ملی را بکنند و از نشر برنامه هایی که مغایر با این چنین مراسم است خودداری ورزند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *