• انتشار: 27 ژانویه 2018
  • ساعت: 21:25
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 25941
پرینت

آمریکا ناکامی هایش در افغانستان را به دوش پاکستان می اندازد

خرم دستگیر وزیر دفاع پاکستان گفته است که ایالات متحده آمریکا ناکامی هایش در افغانستان طی ۱۶ سال گذشته را به دوش پاکستان می اندازد.

خرم دستگیر در گفتگو با تلویزیون بلجیم گفته است که پاکستان به این دلیل در حال حصار کشی ۲۶۰۰ کیلومتر مرزش با افغانستان است تا از شر «بازی تقصیر» رهایی یابد.

او گفت که تا زمانی که وضعیت در افغانستان بی ثبات است، پاکستان نیز روی آرامی را نمی بیند.

وزیر دفاع پاکستان با اشاره به موضوع افغانستان گفت که بازی های تقصیر بسیاری از سوی افغانستان به پاکستان آمده است.

وی علاوه کرد: “ما از اروپایی ها این توقع را داریم تا دیدگاه ما را به آمریکایی ها نشان دهند زیرا در حال حاضر این طور دیده می شود که آنها پذیرنده نظرهای ما نیستند.”

او افزود که وضعیت امنیتی داخل پاکستان به تازگی پیشرفت بسیاری داشته است و در حال حاضر این کشور به یکی از بازارهای مصرفی با رشد سریع در دنیا مبدل شده است.

به گفته ی وی، این یکی از دلایلی است که پاکستان شروع به حصار کشی مرزهایش با افغانستان کرده است. “بسیار جالب است؛ حالا که ما می گوییم که درست است، شما ما را مقصر می دانید که ما تروریستان را می فرستیم و یا آنها از مرز عبور می کنند، ما تمام طول مرز را حصار می کشیم.

او تصریح کرد: “آمریکایی ها انتخاب کرده اند که ناکامی هایشان طی ۱۶ ساله گذشته در افغانستان را به دوش پاکستان بیاندازند. آنها یک تریلیون دالر مصرف کردند. آنها جان هزاران سرباز را قربانی کردند. و پس از همه این هاف تقریبا ۴۵ فیصد افغانستان خارج از کنترل دولت افغانستان است.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *