• انتشار: ۲۵ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۲:۳۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 19547
پرینت

آمریکا می خواهد ویزای بیشتری به ترجمان های افغان بدهد

یک گروه از قانون گذاران آمریکایی امروز چهارشنبه طرحی را ارائه کردند که بر مبنای آن، دست کم ۲۵۰۰ ویزای دیگر برای افغان هایی که با نیروهای آمریکایی در افغانستان به عنوان ترجمان و یا دیگر فعالیت های مشابه همکاری کردند، داده می شود.

این طرح در حالی از سوی این قانون گذاران مطرح می شود، که وزارت خارجه آمریکا هفته پیش اعلام کرده بود که به زودی ویزای ویژه مهاجرتی اش برای افغان ها پایان می پذیرد. افغان هایی که به عنوان مترجم و یا دیگر زمینه های خدماتی به نیروهای آمریکایی کمک کردند.

همچنین سفارت آمریکا در کابل نیز چندی پیش اعلام کرد که دیگر وقت مصاحبه برای ویزای ویژه مهاجرتی تعیین نمی کند.

در همین حال اما، برخی از سناتوران جمهوری خواه مانند جان مک کین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا، و سناتوران دموکرات آمریکا امروز چهارشنبه با طرح این لایحه پیشنهاد تصویب ویزاهای بیشتری برای ترجمان های افغان را ارائه کردند.

لازم به ذکر است که این سناتوران سال گذشته نیز در خواست افزایش تعداد این گونه ویزا ها را داشتند که توسط دولت نیز تایید گردید.

جان مک کین در بیانیه ای گفت: “این پیشنهاد از ادامه دار بودن برنامه اهدای ویزای ویژه مهاجرتی به افغان ها اطمینان می دهد و همچنین پیغام واضحی نیز با خود دارد مبنی بر اینکه آمریکا نسبت به آنهایی که با او در زمینه مبارزه علیه تروریزم همکاری و کمک کرده اند، بی تفاوت نیست.”

گفته می شود در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار افغان که با نیروهای آمریکایی در افغانستان همکاری داشته اند، درخواست این ویزا را ارائه کرده اند که تاکنون به دوسیه هایشان رسیدگی نشده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *