• انتشار: 11 جولای 2017
  • ساعت: 17:22
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 22515
پرینت

آمریکا شاید از سربازان قراردادی بجای نظامیان خودش در افغانستان استفاده کند

گفته می شود آمریکا که قصد دارد سربازان بیشتری در قالب استراتژی جدیدش که هنوز آن را اعلام نیز نکرده به افغانستان اعزام کند، از سربازان قراردادی بجای سربازان خودش استفاده کند.

نیویورک تایمز در گزارشی نوشته است که مشاوران دونالد ترامپ دو تاجر را که پیش تر نیز از قراردادهای نظامی منفعت برده اند، استخدام کرده اند تا گزینه های دیگری را برای اعزام هزاران سرباز بیشتر به افغانستان طرح ریزی کنند.

براین اساس، «اریک دی پرینس» بنیانگذار شرکت امنیتی خصوصی بلک واتر و «استفن ای فیینبرگ» میلیاردر و صاحب یک شرکت قراردادی نظامی به دستور «استفن کی بانون» استراتژیست ارشد دونالد ترامپ و «جارد کوشنر» مشاور ارشد و داماد ترامپ طرحی را پینشهاد کرده اند تا از قراردادی ها بجای سربازان آمریکایی در افغانستان استفاده شود.

این گفته ها در حالی مطرح می گردد که پیش تر گزارشاتی از برخی مقامات آمریکایی منتشر شده بود که این کشور قصد دارد تا ۴ هزار سرباز دیگر به افغانستان اعزام کند.

آمریکا در حال حاضر ۸۴۰۰ سرباز در افغانستان دارد که در قالب ماموریت حمایت قاطع ناتو فعالیت می کنند.

جنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان چند ماه پیش گفته بود که تعداد سربازان حال حاضر در افغانستان کافی نیست و به چند هزار سرباز دیگر نیاز دارد تا ماموریت افغانستان را به اتمام برساند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *