• انتشار: ۱۹ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۳۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26245
پرینت

آمریکا سه شهروند پاکستان را در «لیست تروریستان جهانی» قرار داد

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است که این کشور نام سه تن از شهروندان پاکستان را در لیست سیاه تروریستان جهانی خود قرار داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد که این کشور نام سه تن از شهروندان پاکستان هر یک به نام های «رحمان فقیر محمد»، «حزب الله عثمان خان» و «دلاورخان نادر خان» را در لیست ویژه سیاه تروریستان جهانی خود قرار داده است.

فقیرمحمد متهم است که برای لشکرطیبه از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حمایت های مالی جذب می کند و همچنین با اعضای این گروه در عملیات افغانستان ارتباط دارد.

دو فرد دیگر متهم هستند که بجای «شیخ امین الله» در تامین گروه القاعده و طالبان افغانستان فعالیت دارند. شیخ امین الله در سال ۲۰۰۹ به جرم حمایت از گروه القاعده و طالبان افغانستان در لیست سیاه تروریستان جهانی آمریکا قرار گرفت.

آمریکا در آن سال اعلام کرد که شیخ امین الله یک مدرسه دینی در شهر پشاور را به مرکزی برای جلب و جذب و آموزش سربازان برای گروه القاعده، طالبان افغانستان و لشکرطیبه مبدل کرده است.

بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا می نویسد که این سه شهروند پاکستان در تامین حمایت های مالی و لوجیستکی برای سه گروه تروریستی طالبان افغانستان، القاعده و لشکرطیبه پاکستان دخیل بوده اند.

«سیگل ماندلکر» معاون وزارت خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی می گوید: «وزارت خزانه داری به شدت افراط گراهایی که از سازمان های تررویستی حمایت می کنند و شبکه های مالی آنها را در جنوب آسیا اداره می کنند تعقیب و آشکار می کند.»

او همچنین گفت: «ما از دولت پاکستان و دیگر کشورها از منطقه می خواهیم تا با همکاری کرده و از دادن لانه های امن به سازمان ها و افراد خطرناک خودداری نمایند.»

این در حالی است که آمریکا تقریبا دو هفته پیش نیز شش تن را به اتهام حمایت از گروه طالبان افغانستان و شبکه تروریستی حقانی که در پاکستان مستقر هستند در لیست سیاه تروریستان جهانی خود قرار داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *