• انتشار: 21 ژانویه 2016
  • ساعت: 09:04
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 6286
پرینت

آمریکا توانایی سربازانش را برای حمله به شورشیان افزایش می دهد

مقامات آمریکایی می گویند که کاخ سفید به تازگی تصمیم گرفته است تا شمار حملات خود را بر جنگجویان داعش در افغانستان افزایش دهد.

بر اساس قانون جنگ جدیدی که توسط اداره باراک اوباما در هفته گذشته تصویب شد از این پس به فرماندهان نظامی این کشور در افغانستان اجازه داده خواهد شد تا همانند حملاتی که بر گروه القاعده انجام می دهند، حملات هوایی بر مواضع و مخفیگاه های گروه تروریستی داعش راه اندازی کنند.

لازم به ذکر است که در پایان سال ۲۰۱۴ آمریکا ماموریت نظامی خود را در افغانستان پایان داد و شمار سربازان خود را کاهش داد و ماموریت خود را تنها به آموزش و مشورت دهی به نیروهای امنیتی افغانستان برای مقابله با تروریسم محدود کردند، اما با افزایش دوباره ناامنی ها و حضور گروه تروریستی داعش در کشورهای آسیای مرکزی، آمریکا تصمیم گرفته است تا حملات خود را بر گروه تروریستی داعش آغاز کنند.

پیش از این، نیروهای آمریکایی تنها در سه نوع موقعیت اجازه انجام حملات هوایی داشتند؛ موقعیت اول برای حفاظت از نیروهای بین المللی ائتلاف، موقعیت دوم برای کمک به نیروهای افغانستان و موقعیت سوم هنگام حمله به گروه تروریستی القاعده بود.

گفتنی است که نیروهایی آمریکایی در افغانستان پیش از این نیز حملاتی را علیه جنگجویان گروه تروریستی داعش راه اندازی کردند، اما این حملات تنها با برداشت اینکه این گروه قصد راه اندازی حمله ای را در سر دارند انجام می شده است، نه به دلیل وابستگی که به این گروه تروریستی داشتند.

در همین حال، یک سخنگوی آمریکایی در نشستی خبری در روز سه شنبه گفت “درست است که گروه تروریستی داعش هم اکنون به عنوان گروهی ترویستی بالقوه در افغانستان محسوب می شود، اما این گروه هم اکنون توانایی انجام حمله و یا تصرف منطقه ای را ندارد.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *