• انتشار: 12 فوریه 2016
  • ساعت: 20:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 7190
پرینت

آمریکا تاکنون ۲۰ مرتبه حملات هوایی علیه داعش در افغانستان راه اندازی کرده است

نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان تاکنون دست کم ۲۰ مرتبه با هواپیماهای بدون سرنشین خود مخفیگاه و مواضع گروه تروریستی داعش را طی ۳ هفته گذشته هدف قرار داده اند.

نیروی های آمریکایی مستقر در افغانستان پس از اینکه توسط دولت اوباما اجازه درگیری با گروه داعش را نیز گرفتند، تاکنون دست کم بیست مرتبه مواضع و مخفیگاه های گروه تروریستی داعش را با هواپیماهای بدون سرنشین هدف قرار داده اند.

گفتنی است که پس از انتقال مسئولیت تامین امنیت به نیروهای امنیتی کشور، نیروهای آمریکایی فقط مجاز به حمله علیه اعضای گروه تروریستی القاعده بودند.

این حملات علیه اعضای گروه تروریستی داعش از سوی نیروهای امریکایی در حالی صورت می گیرد که چندی پیش، وزارت خارجه آمریکا شاخه خراسان گروه داعش را در لیست سازمان های تروریستی خود قرار داد.

به گزارش اسوشیتد پرس به نقل از خامه، یک مقام امریکایی در این خصوص گفت که تمامی این حملات هوایی طی ۳ هفته گذشته در بخش های شرقی افغانستان صورت گرفته است.

قابل ذکر است که اخیرا نگرانی هایی مبنی بر افزایش نفوذ داعش در کشور وجود داشته است، و گفته می شود که این گروه درصدد تاسیس پایگاه منطقه ای خود در ولایت ننگرهار می باشد.

جنرال ویلسون شافنر یک سخنگوی نیروهای خارجی در کشور گفت یک هزار تا ۳ هزار جنگجوی داعش در افغانستان حضور دارند که در تلاشند پایگاه منطقه ای خود را در مناطق کوهستانی ولایت ننگرهار تاسیس کنند.

وی گفت که اعضای وابسته به این گروه در چهار و یا پنج ولسوالی دور افتاده این ولایت فعالیت دارند.

آقای ویلسون افزود “ما شاهد تلاش های گروه داعش برای تاسیس پایگاه بوده ایم. اما نیروهای امنیتی افغانستان در مقابل این جنگجویان تاکنون موفقیت نسبی داشته اند.”

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *