• انتشار: 7 فوریه 2018
  • ساعت: 14:43
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 26209
پرینت
پاکستان:

آمریکا برای اجرای استراتژی اش در افغانستان نیاز به پاکستان دارد

یک مقام ارشد پاکستانی گفته است که آمریکا به منظور اجرای استراتژی جنگ خود در افغانستان و پیروزی آن نیاز به پاکستان دارد.

احسان اقبال وزیر امور داخله پاکستان روز گذشته (سه شنبه) در مصاحبه ای گفت: «آمریکا به منظور پیروزی استراتژی اش در افغانستان به پاکستان نیاز دارد.»

اقبال در همین حال هشدار داد که دشمنی میان واشنگتن و اسلام آباد خطر بی ثباتی ها در منطقه را موجب خواهد شد.

عدم اعتماد در روابط دو جانبه میان دو کشور و تاثیرات اوضاع افغانستان تنش های دیپلماتیک را میان دو کشور در سال جاری به اوج خود رساند. این تنش ها همچنین پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه پاکستان بازی دو گانه دارد، و کمک های نظامی اش به این کشور را به حالت تعلیق درآورد، افزایش یافت.

احسان اقبال وزیر داخله پاکستان همچنین با رد اظهارات افغانستان و آمریکا مبنی بر حمایت این کشور از گروه های خاص تروریستی، افزود که برای حل و فصل بی اعتمادی فزاینده میان واشنگتن و اسلام آباد گفتگوهای مستقیمی صورت بگیرد.

اقبال که در مقر سفارت پاکستان در واشنگتن صحبت می کرد، اظهار امیدواری کرد که روابط دو جانبه کشورش با آمریکا فراتر از منشور امنیتی باشد.

او همچنین گفت: «همکاری پاکستان برای پیروژی استراتژی دونالد ترامپ بسیار حیاتی می باشد.»

آقای اقبال در حالی این سخنان را مطرح می کرد، که جان سالیوان معاون وزارت خارجه آمریکا با حضور در «کاپیتول هال» به کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت آمریکا کمک های نظامی اش به اسلام آباد را از سر خواهد گرفت، مشروط بر اینکه این کشور بدون هیچ گونه تبعیضی علیه گروه های تروریستی مستقر در خاک این کشور اقدام قاطعانه داشته باشد.

آقای سالیوان در همین حال افزود که آمریکا معترف به قربانی های دولت و مردم پاکستان در راستای مبارزه علیه تروریسم است، اما این کشور بدون هیچ تبعیضی باید گروه های تررویستی را هدف قرار دهد.

احسان اقبال اما در پاسخ به این گفته های سالیوان گفت: «هیچ تروریست خوب و یا بدی وجود ندارد. ما به دنبال تمامی آنها هستیم. ما نسبت به هیچ یک علاقه ای نداریم.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *