- خبرگزاری رها - http://rahapress.af -

آمریکا باید پاسخگوی هلی کوپترهای ناشناس کمک رسان به داعش باشد

«سرگی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز گذشته در نشستی با خواجه محمد آصف همتای پاکستانی خود گفت که آمریکایی ها باید درباره هلی کوپترهای ناشناس که در انتقال اعضای داعش به شمال افغانستان و ارسال کمک به این گروه نقش دارند، پاسخ بدهند.

این گفته ها در حالی از سوی این مقام ارشد روسیه مطرح می گردد، که آمریکا هم روسیه و هم پاکستان را متهم به داشتن ارتباط با گروه طالبان و دیگر شورشیان افغانستان کرده است.

آقای لاوروف در نشست روز گذشته اش گفت: «ما همچنان از همکاران آمریکایی مان توقع داریم  که پاسخی به سوالات متداول، سوالاتی که از سوی رهبران برخی ولایت های افغانستان مطرح شده اند، درباره پرواز هلی کوپترهای ناشناس به مناطق تحت کنترل شورشیان و تروریستان بدهند. تاکنون هیچ کس در خصوص این پروازهای ناشناس پاسخی ارائه نکرده است.»

برای اولین بار محمد ظاهر وحدت والی سرپل در شمال افغانستان اظهاراتی را در خصوص پروازهای برخی هلی کوپترهای ناشناس (بدون هیچ نشان) به مناطقی تحت کنترل شورشیان مطرح کرد. او در ماه می سال گذشته میلادی گفته بود که هلی کوپترهای نظامی بدون نام و نشان شب هنگام در مناطقی از تحت کنترل شورشیان طالبان نشست کرده اند، و نیروهای امنیتی حاضر در منطقه بخاطر تاریکی شب قادر به عکس برداری و یا فیلمبرداری نبوده اند.

آقای وحدت اما در آن زمان توضیحات مشخصی در خصوص اینکه هلی کوپترها از کدام سمت پرواز کرده بودند، و یا پس از برخاستن دوباره به کدام سمت پرواز کرده اند، ارائه نکرد.