• انتشار: 26 مارس 2016
  • ساعت: 11:59
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 8254
پرینت

آمریکا احتمالا شمار سربازان خود را در عراق افزایش می دهد

وزارت دفاع آمریکا در نظر دارد تا به زودی پیشنهادی را به باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور مبنی بر افزایش شمار سربازان آمریکایی در عراق ارائه کند.

جنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت “چندین پیشنهاد داریم که قرار است در هفته های آینده با باراک اوباما در میان بگذاریم که بتوانیم حمایت خود را از نیروهای عراقی افزایش دهیم.”

جنرال دانفورد در جریان یک نشست خبری گفت “من و اشتون کارتر (وزیر دفاع آمریکا) هر دو معتقدیم که در هفته های آینده شمار سربازان آمریکایی در عراق افزایش خواهد یافت، اما تصمیم آن تاکنون گرفته نشده است.”

گفتنی است که این پیشنهادات تازه، شامل شیوه هایی نیز می شود که آمریکا می تواند نیروهای عراقی را در تلاش برای بازپس گیری شهر موصل از گروه تروریستی داعش کمک کند.

گفته می شود شهر موصل یکی از مراکز اصلی گروه تروریستی داعش می باشد.

مقامات در پنتاگون پیش از این نیز از تمایل خود برای افزایش آموزش نیروهای عراقی و یا فراهم کردن خدمات لوجیستکی بیشتر به نیروهای عراقی خبر داده بودند.

مقامات نظامی آمریکایی در عراق به تازگی تایید کردند که بیش از ۲۰۰ نیروی دریایی این کشور در شمال عراق حضور دارند که به نیروهای عراقی در پیشروی هایشان کمک می کنند.

هم اکنون به صورت رسمی ۳،۸۷۰ سرباز آمریکایی در عراق حضور دارند که اما گفته می شود شمار واقعی این سربازان، احتمالا ۵۰۰۰ تن است.

جنرال دانفورد نیز این موضوع را در نشست خبری روز جمعه خود رد نکرد.

جنرال دانفورد در حالی از افزایش شمار سربازان آمریکایی در عراق خبر می دهد، که بر اساس گفته های آگاهان امور سیاسی، افزایش هر گونه نیرو در عراق برای دولت آقای اوباما امری بسیار حساس می باشد، زیرا وی وعده داده بود که دیگر نیرو به این کشور اعزام نخواهد کرد.

در همین حال اما، آقای دانفورد هشدار داد که مبارزه علیه گروه تروریستی داعش تنها به عراق و سوریه محدود نمی شود و ممکن است به خارج از این دو کشور نیز کشیده شود.

اشتون کارتر گفت “جلوگیری از حملات مشابهی که در بروکسل بوقوع پیوست امکان پذیر نخواهد بود مگر اینکه همکاری جامع جامعه جهانی در سطح اطلاعاتی و نظامی با یکدیگر صورت بگیرد.”

وی گفت در نظر گرفتن این شاخصه ها برای مبارزه با گروه تروریستی داعش بویژه برای کشورهای اروپایی امری حیاتی است.

آمریکا بارها از کشورهایی اروپایی خواسته تا در زمینه تبادل اطلاعاتی همکاری های خود را افزایش دهند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *