• انتشار: 18 ژانویه 2018
  • ساعت: 21:24
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 25780
پرینت

آلمان یک مهاجر افغان را به جرم عضویت در گروه طالبان محکوم کرد

دادگاه آلمان یک مهاجر ۲۰ ساله افغان را به جرم عضویت در گروه طالبان و احتمالا شکنجه و قتل یک سرباز پولیس افغان محکوم کرده اند.

این مهاجر افغان همچنین متهم است که برای گروه طالبان سلاح و مهمات انتقال می داده است.

دادگاهی در آلمان امروز (پنجشنبه) یک مهاجر افغان را به جرم عضویت در گروه طالبان و قتل و شکنجه یک سرباز پولیس افغان محکوم کرده اند.

دادستانان آلمانی می گویند که این مهاجر افغان که در سال ۲۰۱۳ عضویت گروه طالبان را بدست می آورد به همراه چند تن دیگر یک سرباز پولیس افغان را اسیر می گیرند و پس از لت و کوب، او را به ضرب گلوله می کشند.

به گفته این مقامات، برنامه ریزی شده بود که این مهاجر افغان یک مهاجم انتحاری باشد، اما از آنجایی که او آمادگی این کار را نداشته، فرار می کند و در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ به آلمان پناهنده می شود.

لازم به ذکر است که این چندمین باری است که آلمان هنگام بررسی پرونده های پناهندگی مهاجران افغان با موارد این چنینی مواجه می گردد.

از سویی دیگر، چندی پیش گزارش هایی مطرح گردید که برخی از مهاجران افغان در آلمان که با خطر اخراج اجباری مواجه می شوند، خود را به دروغ عضوی از گروه طالبان معرفی می کنند تا حتی الامکان از بازگشت شان به افغانستان جلوگیری صورت بگیرد.

طبق قوانین آلمان، طالبان یک گروه تروریستی محسوب می گردد، و در صورتی که مقامات این کشور اعضای طالبان را دستگیر نمایند، این افراد باید در آلمان محاکمه و مجازات خود را سپری کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *