• انتشار: ۲۳ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۶:۱۰
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10863
پرینت

آلمان پناهندگان افغان را به “جزیره های امن” بازگشت می دهد

مقامات آلمانی درخواست پناهندگی بیش از نصف مهاجران افغانستانی را رد کرده اند و درصد هستند که این مهاجران را به افغانستان بازگشت دهند.

براساس گزارش ها، مقامات آلمانی تاکنون درخواست پناهندگی بیش از نصف مهاجران افغانستانی را رد کرده اند و درصدد هستند تا این مهاجران را به افغانستان بازگردانند. در کابل نیز شمار مهاجران افغانستانی که از آلمان و یا دیگر کشورهای اروپایی بازگشته اند زیاد شده است.

این مهاجران نتوانسته بودند درخواست پناهندگی شان را به اثبات برسانند و اقامت اروپا را دریافت کنند. تنها در جریان سال ۲۰۱۵ میلادی، تقریبا ۳۵۰۰ مهاجر افغان از آلمان برگشته اند.

گرچه مقامات در برلین اوضاع امنیتی را در کل در افغانستان خوب نمی دانند، اما به باور توماس دیمیزیر وزیر داخله این کشور مناطق امنی یا به قول خود توماس دیمیزیر “جزیره های امنی” در افغانستان وجود دارد که می توان مهاجران را به آن مناطق بازگرداند.

در جریان سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بیش از ۹۰ هزار مهاجر افغان درخواست پناهندگی شان را به مقامات آلمانی تسلیم کردند و هنوز هم این مهاجران منتظرند تا درخواست هایشان به طور کامل بررسی شود.

براساس گزارش ها، تقریبا ۵۵ درصد این درخواست ها توسط آلمان رد خواهد شد. با این وجود، شمار مهاجران افغان همچنان پس از مهاجران سوریه ای در صدر قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *