• انتشار: 14 نوامبر 2019
  • ساعت: 10:52
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 39527
پرینت

آلمان و هالند زندانیان داعشی را از ترکیه تحویل می گیرند

وزیر داخله ترکیه اعلام کرد آلمان و هالند توافق کرده‌اند تا بازداشتی‌های هالندی و آلمانی و خانواده‌هایشان را از ترکیه برگردانند.

این توافق از سوی مقام‌های هالندی و آلمانی پس از آن به دست آمد که آنکارا در روزهای اخیر بازگرداندن تروریستان داعشی را آغاز کرد.

روز دوشنبه، ترکیه اعلام کرد دو بازداشتی داعشی یکی امریکایی و دیگری آلمانی را اخراج کرده است و اضافه کرد، ۲۳ تبعه اروپایی دیگر عضو داعش را در روزهای آتی اخراج می‌کند.

ترکیه صدها مظنون داعشی را در زندان نگه می‌دارد و اعلام کرده ۲۸۷ تن دیگر را در عملیات نظامی در شمال شرق سوریه دستگیر کرده است.

ایرنا نوشت سلیمان سویلو، وزیر داخله ترکیه روز چهارشنبه گفت:” ما سیاست‌های خود را داریم و بدون مصالحه آن‌ها را اجرایی می‌کنیم. آن‌هایی که می‌خواهند می‌توانند از مسیر ما بیرون بیایند اما آن‌هایی که نمی‌خواهند، با پیامدهایش روبرو می‌شوند. من از آن دو کشور یعنی آلمان و هالند سپاسگزارم. آن‌ها تایید کردند شبه‌نظامیان داعشی که شهروند این کشورها هستند، به همراه فرزندان و همسرانشان به آلمان و هلند برمی‌گردانند”.

ترکیه گفته، بازداشتی‌های داعش را به ایرلند، آلمان، فرانسه و دانمارک می‌فرستد.

در همین حال، وزیر داخله فرانسه نیز گفت، پاریس ۱۱ عضو مظنون داعش را از ترکیه بر می‌گرداند. وزیر داخله ایرلند نیز اعلام کرد، دو شهروند این کشور را که عضو داعش هستند از ترکیه تحویل می‌گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *