• انتشار: ۲۱ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۲۸
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 13252
پرینت

آلمان می گوید بیش از ۵۰۰ تروریست هم اکنون در این کشور حضور دارند

وزارت داخله آلمان هشدار داده است که بیش از ۵۰۰ تروریست بالقوه در این کشور حضور دارند که می خواهند حملاتی را علیه اتحادیه اروپا راه اندازی کنند.

توماس دیمیزیر وزیر داخله آلمان در گفتگو با یک روزنامه آلمانی گفته است که دست کم ۵۲۰ تروریست بالقوه هم اکنون در این کشور حضور دارند.

وی همچنین گفته است که ۳۶۰ تن دیگر نیز هدف پولیس قرار گرفته اند زیرا این افراد ارتباط نزدیکی با تروریستان بالقوه داشته اند.

دیمیزیر گفت “تهدید حملات تروریستی هم اکنون یا از سوی گروه های تروریستی خارجی وجود دارد و یا افراد احساساتی این تهدیدها را انجام می دهند.”

او همچنین افزود “گروه های تروریستی خارجی به صورت مخفیانه وارد اروپا شده اند و آماده اند تا حملاتشان را بدون اینکه کسی متوجه شود اجرایی کنند، مانند رویدادهای پاریس و بروکسل.”

وزیر داخله آلمان علاوه کرد که متاسفانه تشخیص و شناسایی افرادی که مستقلانه حملات تروریستی راه اندازی می کنند بسیار دشوار است.

او تاکید کرد در حال حاضر هر دو تهدیدی واقعی و موجود برای آلمان محسوب می شود.

به گفته او، مقامات ضد تروریستی این کشور در حال نظارت و تحقیق تمامی گروه های بالقوه تروریستی هستند، اما این مقامات می گویند شناسایی افرادی که مستقلانه حمله می کنند بسیار دشوار است، اما این افراد حضور دارند.

این گفته ها در حالی از سوی این مقام ارشد آلمان مطرح می شود که چندی پیش این کشور شاهد چندین حمله از سوی افراد مستقل بود.

در شهر ورزبرگ در ایالت باواریای این کشور، یک جوان ۱۷ ساله پاکستانی با تبر به مسافران یک قطار شهری حمله کرد و پنج تن را به شدت زخمی کرد. پولیس با شلیک گلوله ای او را از پای در آورد.

در آنسباخ این کشور نیز، یک مهاجر سوریه ای مواد منفجره ای که به خودش بسته را بود مقابل یک جشنواره موسیقی منفجر کرد که تنها در این حادثه خودش کشته شد، اما ۱۵ تن دیگر زخمی شدند.

پس از این رویدادها، یک نوجوان ایرانی-آلمانی نیز در فروشگاهی در شهر مانشن این کشور، به سوی بازدیدکنندگان شلیک کرد و ۹ تن را از پای در آورد. او سپس خودش را نیز کشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *