• انتشار: ۱۵ دلو ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۱:۴۶
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 6782
پرینت

آلمان قوانین سخت گیرانه تری برای مهاجران تصویب کرد

کابینه آلمان روز گذشته چهارشنبه قوانین سخت گیرانه تری از جمله ممنوعیت پیوستن خانواده ها با یکدیگر تا دو سال را تصویب کرد و مهاجران سه کشور شمال آفریقا را از لیست پناهجویان حذف نمود.

این قوانین جدید دولت فدرال آلمان تنها چند روز پس از آن صادر می شود که این کشور تصمیم گرفت مهاجرانی که در این کشور مرتکب جرم می شوند را دیپورت کند.

قوانین تازه تصویب همچنین شامل اسکان مهاجران در مکان هایی مخصوص می شود تا پرونده های آنان به پارلمان این کشور برای بررسی تسلیم گردد.

آشکار است که دولت آلمان با طرح قوانین تازه و سختگیرانه خود در نظر دارد تا این کشور را از لیست مقصد مهاجران حذف نماید.

همچنین کاستن ۱۰ یورو از پول ماهیانه مهاجران که به منظور پول جیبی به آنها داده می شود از جمله قوانین تازه تصویب می باشد.

به علاوه، مهاجرانی که پیش تر اعلام کرده بودند که باید به منظور درمان در آلمان بمانند، اگر ثابت شود که درمان در کشورشان نیز صورت می پذیرد بلافاصله دیپورت می شوند.

کابینه آلمان همچنین کشورهای مراکش، تونس و الجزیره را از جمله کشورهای امن تعیین کرد، بدین معنی که از این پس مهاجرانی که از این کشورها وارد آلمان شوند دیپورت می شوند.

گفتنی است که آلمان پس از رویداد حمله به منطقه کولونج این کشور در شب سال نو میلادی تصمیم به طرح قوانین سخت گیرانه تری نسبت به مهاجران گرفته است.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان پس از این رویداد وعده داد تا کاهش ملموسی در شمار مهاجرانی که وارد آلمان می شوند آورد، اما وی مطابق با درخواست اعضای حزب محافظه کار خود نخواست تا سقفی را برای ورود مهاجران برای سال ۲۰۱۶ تعیین کند. در عوض، خانم مرکل تلاش خود را مضاعف کرده تا سیاست جمعی اتحادیه اروپا را برای کاهش سیل مهاجران تغییر دهد.

گفتنی است که آلمان همچنان در تلاش است تا از شرکای اروپایی خود بخواهد که مهاجران ورودی به این کشور را میان ۲۸ کشور اروپایی تقسیم بندی کند. این کشور همچنین با ترکیه در حال بستن قراردادی است که به موجب آن ترکیه از ورود مهاجران به یونان جلوگیری به عمل آورد.

از سویی دیگر توماس دومیزیر وزیر داخله آلمان در پاسخ به پرسشی که گفته شد با طرح قانون ممنوعیت پیوستن اعضای خانواده با یکدیگر تا دوسال، چه تعداد از مهاجرین تحت تاثیر قرار می گیرد هیچ پاسخی ارائه نکرد و اما گفت که این طرح شامل خانواده هایی که خطر مستقیم جانی تهدیدشان می کند نمی شود.

دولت آلمان همچنین به صدور ویزا برای اعضای خانواده های سوریه ای که در کمپ های شلوغ ترکیه، لبنان و اردن منتظر هستند ادامه می دهد.

توماس دیمیزیر وزیر امور داخله آلمان چند روز پیش وارد افغانستان شد و با مقامات کشور در خصوص راه کاری برای جلوگیری از سیل مهاجرت های شهروندان کشور صحبت کرد.

گفته می شود وی همچنین تصمیم دارد به کشورهای الجزیره، مراکش و تونس نیز سفر کند تا با مقامات این کشورها نیز در خصوص جلوگیری از ورود شهروندان این کشورها به آلمان گفتگو نماید.

قابل ذکر است شمار شهروندان الجزیره ای که وارد آلمان شده اند از رقم ۸۴۰ تن در ماه جون سال گذشته به رقم ۲۳۰۰ نفر در دسامبر همان سال افزایش یافت.

شمار پناهجویان افغان نیز به رقم ۱۵۰،۰۰۰ نفر در سال گذشته رسید که درخواست پناهندگی به مقامات این کشور دادند.

مهاجرین افغان پس از مهاجرین سوریه ای دومین گروه بزرگ مهاجران به اروپا را شکل می دهند.

توماس دیمیزیر پس از سفرش به افغانستان روز گذشته گفت نمی توان افغانستان را که سربازان آلمانی به آنجا اعزام شده اند و در حال آموزش نیروهای امنیتی این کشور هستند گفت منطقه ای امن است. اما مناطق امنی نیز در این کشور وجود دارد که شهروندان افغانستان می توانند در این مناطق زندگی خوبی داشته باشند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *