• انتشار: ۳۰ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۰۰:۴۵
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 29951
پرینت

آلمان فرانسه و بریتانیا قتل خاشقجی را به شدت تقبیح کردند

آلمان، فرانسه و بریتانیا با انتشار یک بیانیه مشترک قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد حکومت عربستان در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را محکوم کرده‌اند.

به گزارش رها، در بیانیه مشترک این سه کشور آمده است که هیچ دلیل موجهی برای این قتل وجود نداشته و “با شدیدترین شکل ممکن این اتفاق را محکوم می‌کنند”.
این سه کشور قدرتمند اروپایی خواستار تحقیقات فوری برای روشن شدن چگونگی قتل این روزنامه‌نگار و مجازات مرتکبان آن شدند و تأکید کردند که جزئیات ماجرا باید دقیقا روشن شود.
از سوی دیگر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفته است که دو روز دیگر یعنی سه شنبه ۲۳ اکتبر درباره مسئله کشته شدن جمال خاشقجی در پارلمان ترکیه بیانیه‌ای را خواهد خواند.
او روز یکشنبه ۲۱ اکتبر در یک راهپیمایی در شهر استانبول ترکیه گفت: “ما به دنبال عدالت هستیم و همه حقایق درباره این پرونده را افشا می‌کنیم.”
پیش‌تر عمر چلیک، سخن‌گوی حزب عدالت و توسعه، هم گفته بود که “ترکیه نمی‌خواهد کسی را پیشاپیش متهم کند اما اجازه سرپوش گذاشتن بر حقایق را هم نخواهد داد.”
این در حالی است که عربستان سعودی با خود سرانه خواندن این قتل سعی در تحریف افکار عمومی دارد.
وزیر خارجه عربستان در گفتگو با فاکس نیوز آن را خودسرانه خواند. در حالیکه حکومت عربستان هرگوه اطلاع از سرنوشت اورا انکار و قتل وی در کنسولگری خود را قویا تکذیب می کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *