• انتشار: 10 سپتامبر 2016
  • ساعت: 19:46
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 13240
پرینت

آلمان جزئیات توافقنامه پذیرش مهاجران بازگشتی را با افغانستان تنظیم می کند

آلمان آخرین جزئیات توافقنامه پذیرش مهاجران بازگشتی را با افغانستان تنظیم کرده است که بر مبنای آن، آلمان مهاجران بدون مدارک و یا کسانی که درخواست پناهندگی شان پذیرفته نشده را به افغانستان باز می گرداند.

رسانه های محلی آلمان گزارش دادند، پس از امضای این قرارداد توسط دولت افغانستان و آلمان، تقریبا ۴۰ هزار مهاجر افغان به افغانستان بازگشت داده می شوند.

لازم به ذکر است اولویت آلمان برای بازگشت مهاجران برای آن دسته از مهاجرانی است که داوطلبانه تصمیم به بازگشت دارند، اما این توافق همچنین شامل حال آن دسته از مهاجرینی نیز می شود که درخواست پناهندگی شان برای سه دفعه رد شده است.

آلمان با پروازهای چارتری قرار است این مهاجران فاقد مدارک اقامتی و یا پناهندگانی که درخواست هایشان رد شده است را به افغانستان بازگشت دهد.

لازم به ذکر است که اتحادیه اروپا همچنان در حال تلاش برای مبارزه با بحران مهاجرتی است که سال گذشته تقریبا پای دو میلیون مهاجرا عمدتا از کشورهای آسیایی و شمال آفریقا به این قاره باز کرد.

مقامات سرحدی اتحادیه اروپا می گویند سال گذشته میلادی (۲۰۱۵) یک میلیون و هشتصد و سی هزار نفر وارد اتحادیه اروپا و بویژه کشورهای آلمان و سویدن شدند.

این در حالیست که این رقم در سال قبل از آن (۲۰۱۴) تنها ۲۸۳ هزار تن بود.

از این میان، بیش از یک میلیون مهاجر وارد آلمان شد.

از آغاز سال ۲۰۱۶ تاکنون نیز تقریبا ۸۰ هزار مهاجر افغان وارد آلمان شده اند و درخواست پناهندگی شان را به مقامات آلمانی ارائه کرده اند.

از سویی دیگر، وزیر داخله آلمان به تازگی از ازدواج زود هنگام مهاجران در کشورش ابراز نگرانی کرده است. به گفته وی، آلمان هم اکنون ۳۶۱ مورد ازدواج زیر سن ۱۴ سال را در میان مهاجران ثبت دارد.

این در حالیست که طبق قوانین آلمان، یک شخص باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد تا بتواند خود را به عنوان شخص متاهل ثبت نماید، گرچه این قانون استثنایی نیز دارد که باید شخص اجازه والدین خود را برای ازدواج زود هنگام داشته باشد، اما این مورد نیز از ۱۶ سال به پایین نخواهد بود.

براساس آمار نفوس آلمان، هم اکنون ۱۴۷۵ مورد ازدواج زیر سن ۱۸ سال میان مهاجران در این کشور ثبت شده است، که تقریبا بیشتر این افراد دختر هستند.

آمار می افزاید از این میان ۶۶۴ دختر از سوریه است، ۱۵۷ تن از افغانستان، ۱۰۰ تن از عراق و مابقی از کشورهای دیگر مانند بلغارستان، لهستان، رومانیا و یونان می باشد.

مقامات آلمانی همچنین ابراز نگرانی می کنند که این آمار رسمی است که در اختیار آنان قرار دارد و احتمالا آمار اصلی بیش از این رقم است که بسیاری ها ازدواج شان را ثبت نمی کنند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. مهدی علیزاده در تاریخ 11 سپتامبر 2016:

    از شما عزیزان تشکرمیکنم که اخبارروزکشوررابیان میکنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *