• انتشار: ۱۹ قوس ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۰:۰۸
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 4999
پرینت

آلمان برای مهاجران کارت هویت صادر می کند

کابینه آلمان به منظور ساماندهی یک میلیون مهاجری که گفته می شود امسال وارد این کشور شده اند، طرح صدور کارت هویت برای این مهاجران را تایید کرد.

گفته می شود که تا پایان سال جاری میلادی حدود یک میلیون مهاجر وارد آلمان شوند و مقامات این کشور در تلاشند تا بتوانند این سیل مهاجرت ها را ساماندهی کنند.

در همین حال، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان بدلیل اینکه مرزهای این کشور را به روی مهاجران گشوده، تحت فشار روز افزون از سوی گروه های مخالف خود می باشد؛ انتقادهایی که پس از حملات ۱۳ نوامبر در پاریس به مراتب بیشتر نیز شده است.

اما کابینه آلمان به تازگی برای اینکه بتواند سیل مهاجران را به خوبی ساماندهی کند، طرح صدور کارت هویت را برای مهاجران تایید کرد.

این کارت هویت اطلاعاتی از جمله تاریخ و محل تولد فرد، ملیت، جنسیت، عکس و مشخصات ظاهری مانند رنگ چشم و قد را در خود می گنجاند. مراکزی که این کارت ها را نیز صادر می کند مجهز به سیستم انگشت نگاری (فینگر پرینت) هستند تا از کسانی که هویت خود را مخفی می کنند جلوگیری به عمل آید.

وزیر امور داخله آلمان گفت “با سیستم انگشت نگاری می توانیم جلو افرادی که هویت جعلی از خود ارائه می کنند را بگیریم.”

دولت آلمان امیدوار است تا پس از دریافت تاییدیه از سوی پارلمان این کشور، این کارت های هویت را تا اواسط ماه فبروری (فوریه) سال آینده توزیع کند.

وزیر داخله آلمان افزود “مهاجرانی که می خواهند درخواست پناهندگی بدهند باید از این کارت ها دریافت کنند.”

وی همچنین گفت این طرح اقدامی مهم از سوی آلمان می باشد تا بتواند مهاجرانی که هر روز وارد کشور می شوند را ثبت و شناسایی کند.

لازم به ذکر است که در هنگام اولین مراجعه مهاجران با مقامات کشور آلمان، اطلاعاتشان ثبت و راجستر می شود و از این پس این اطلاعات در اختیار تمامی مقامات مربوطه قرار می گیرد.

جزئیات واکسناسیون و صحی فرد مهاجر به همراه سطح تحصیلات و مهارت های حرفه ای فرد مهاجر نیز در این کارت های هویت ثبت و راجستر می شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *