• انتشار: 26 ژانویه 2017
  • ساعت: 21:11
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 18024
پرینت

آلمان از هواپیمای بی سرنشین اسرائیلی برای عملیات در افغانستان استفاده می کند

آلمان به تازگی قرارداد اجاره هواپیمای بی سرنشین ساخت اسرائیل با نام «هیرون یک» را برای ادامه عملیات های جاری در افغانستان تمدید کرده است.

شرکت دولتی صنایع هوافضای اسرائیل (IAI) امروز (پنجشنبه) گفت که آلمان قرارداد اجاره هواپیمای بی سرنشین «هیرون یک» ساخت این کشور را به مدت یک سال دیگر برای حمایت از عملیات های جاری در افغانستان تمدید کرده است.

لازم به ذکر است که شرکت دولتی صنایع هوافضای اسرائیل (IAI) از طرف قراردادهای اصلی برای سیستم های پایدار برد متوسط می باشد.

این قرارداد که ارزش آن چند ده میلیون دالر تخمین زده شده است، میان آژانس تدارکات وزارت دفاع آلمان و شرکت هواگرد دی اس ایرباس زیر مجموعه شرکت «ایرباس دیفنس اند اسپیس» به امضا رسید و قرار است هیرون یک تا فبروی ۲۰۱۸ به عملیات هایش در افغانستان ادامه دهد.

گفتنی است که شرکت هوافضای اسرائیل ماه گذشته در گزارشی گفته بود که هواپیمای هیرون یک این شرکت که تحت قرارداد نیروی هوایی آلمان می باشد و از سال ۲۰۱۰ در افغانستان به پرواز در می آید، ۳۰ هزار ساعت در افغانستان پرواز داشته است.

نیروی هوایی آلمان همچنین از این نوع هواپیما در عملیات پولیس سازمان ملل متحد در کشور مالی نیز استفاده می کند.

شاول شاهر مدیر عمومی و معاون رئیس اجرایی گروه هواپیمای نظامی شرکت هوافضای اسرائیل و جنرال بازنشسته نیروی هوایی اسرائیل در این خصوص گفته است: “روابط ما با نیروی هوایی آلمان بسیار حائز اهمیت است، و ما مفتخریم که با همکاری خوبی که با ایرباس داریم به خدمات عملیاتی خودمان ادامه می دهیم.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *