• انتشار: ۲۸ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۰:۳۸
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 11023
پرینت
داکتر عبدالله:

آغاز روند اصلاحات انتخاباتی منتظر تصمیم پارلمان است

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور گفته است که روند اصلاحات انتخاباتی منتظر تصمیم پارلمان است و پس از روشن شدن تصمیم پارلمان، دولت طبق تعهداتش روند اصلاحات را آغاز می کند تا زمینه انتخابات شورای ملی و شورای ولسوالی ها آغاز گردد.

 

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور امروز در دیدار با تداماچی یاماموتو نماینده سرمنشی سازمان ملل متحد برای افغانستان گفت که دولت وحدت ملی متعهد به اصلاحات نظام انتخاباتی و مبارزه با فساد می باشد.

در این دیدار، آقای یاماموتو آخرین دیدگاه‌ ها و طرح ‌های سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی را در خصوص اصلاح نظام انتخاباتی و آمادگی برای برگزاری انتخابات در افغانستان بعد از نشست‌ های نمایندگان جامعه بین المللی با رهبری حکومت وحدت ملی در میان گذاشت.

نماینده سرمنشی سازمان ملل متحد در ادامه صحبت ‌هایش علاوه کرد که جامعه جهانی از اصلاحات انتخاباتی در افغانستان و از تلاش ‌های حکومت وحدت ملی در این راستا حمایت و پشتیبانی می‌کند.

آقای یاماموتو ابراز امیدواری کرد که فرمان تقنینی درخصوص اصلاح نظام انتخاباتی از سوی شورای ملی تایید گردد و روند اصلاحات نیز  هرچه سریع ‌تر آغاز گردد.

داکتر عبدالله با استقبال از حمایت جامعه جهانی از اصلاح نظام انتخاباتی در صحبت‌ های خویش تاکید کرد که حکومت وحدت ملی به اصلاح نظام انتخاباتی متعهد است و در راه تسریع این روند جلسات متعددی را در این اواخر در سطح رهبری حکومت دایر کرده است.

رئیس اجرایی کشور علاوه کرد حکومت وحدت ملی منتظر تصمیم پارلمان کشور است و بعد از روشن شدن تصمیم پارلمان به سرعت طبق تعهدات خود روند اصلاحات را آغاز می‌کند تا زمینه برگزاری انتخابات شورای ملی و شورای ولسوالی ‌ها آغاز گردد.

در همین حال نماینده سازمان ملل متحد نیز گفت که مبارزه با فساد و پیگیری روند صلح به علاوه اصلاح نظام انتخاباتی و برگزاری انتخابات در اولویت ‌های این سازمان قراردارد.

آقای یاماموتو ابراز امیدواری کرد که حکومت افغانستان در راستای مبارزه با فساد تعهدات خویش را به جامعه جهانی عملی سازد و مردم افغانستان نیز نتایج آن را در زندگی خویش لمس کنند.

داکتر عبدالله نیز تاکید کرد که حکومت افغانستان برای عملی ساختن تعهدات خویش با جامعه جهانی در مبارزه با فساد پایبند است و در این راستا به عنوان یک وجیبه ملی آماده هر اقدام و همکاری می باشد. ‌

رئیس اجرایی کشور همچنین تعهد حکومت وحدت ملی را برای دست یافتن به صلح عادلانه و پایدار تکرار کرد و از تلاش ‌های سازمان ملل در این راستا تقدیر کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *