• انتشار: ۲ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۸:۵۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 27696
پرینت

«آزار کلامی زنان» از این پس تا سه ماه حبس به دنبال دارد

بر بنیاد قانون جدید «منع آزار و اذیت زنان در محیط کار»، اظهار نظر درباره‌ لباس، چهره، وزن و ظاهر زنان پس از این جرم به شمار می‌رود.

سلام وطندار نوشته که بر بنیاد قانون جدید «منع آزار و اذیت زنان در محیط کار»، اظهار نظر درباره‌ لباس، چهره، وزن و ظاهر زنان پس از این جرم به شمار می‌رود. مطابق این قانون، کسانی که در محیط کار با زنان چنین رفتارهایی داشته باشند تا ۲۰ هزار افغانی جریمه‌ نقدی و در صورت تشدد جرم، به سه ماه حبس محکوم خواهند شد.

«سپوژمی وردک»، معین پالسی و مسلکی وزارت زنان در برنامه‌ ای به خاطر توشیح قانون «منع آزار و اذیت زنان در محیط کار» می‌گوید که هدف از توشیح این قانون جلوگیری از آزار و اذیت زنان، حمایت از بانوان قربانی خشونت و فراهم‌ کردن فضای مناسب کاری، آموزشی و صحی برای زنان است.

«احمدرضا میثم»، یکی از مشاوران وزارت اطلاعات و فرهنگ می‌گوید که این وزارت همواره برنامه‌هایی را برای جلوگیری از آزار و اذیت زنان روی دست داشته است.

به گفته‌ی آقای میثم، بخش ریاست نشرات و معینیت نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ تلاش می‌کند تا از نشر برنامه‌ها و تبلیغاتی که سبب ترویج خشونت علیه زنان شود، جلوگیری کند.

مسؤولان وزارت زنان در این برنامه از تمام وزارت‌ها و اداره‌های دولتی می‌خواهند که در تطبیق این قانون با این وزارت همکاری کنند.

قانون منع آزار و اذیت زنان در محیط کار حدود سه ماه قبل در سه فصل و ۲۹ ماده تصویب و توشیح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *